dodano: 2022-10-25 15:16:00 edycja: 2022-11-07 19:09:05 autor: 230 odsłon: 2868

Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II w Mińsku

W niedzielę 23 października 2022 r. podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 12.00 zostały uroczyście wprowadzone relikwie św. Jana Pawła II do kaplicy pw. św. Jana Ewangelisty w Mińsku, gdzie posługują nasi współbracia.

Jak zaznaczył na początku Uroczystości ks. proboszcz Oleg Szpieć SChr, w ciągu ośmiu lat duszpasterzowania chrystusowców w Mińsku osoba świętego Papieża Polaka stała się bardzo bliska społeczności parafialnej i nie tylko. Wyrazem tego są liczne wspólnoty duszpasterskie, które istnieją przy parafii i na swojego duchowego opiekuna obrały właśnie św. Jana Pawła II Wielkiego: jedna ze wspólnot rodzin END, jedna ze skauckich drużyn, parafialna polska szkoła, wreszcie wspólnota Duszpasterstwa Młodzieży Chrystusa (duszpasterstwo akademickie) „Jednego serca”, którzy tak mocno ukochali Papieża i nieustannie w swojej formacji korzystają z jego nauczania. Ks. Proboszcz wyraził nadzieję, że widzialny znak duchowej obecności świętego Jana Pawła II w relikwiach przyczyni się do wzrostu duchowego i jeszcze gorliwszego naśladowania drogi do świętości, którą nam w testamencie pozostawił wielki Polak. A w przyszłości budujący się kościół może stać się miejscem jego kultu i duchowej pamięci.

Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył i instalacji relikwii dokonał ks. kanonik Władysław Zawalniuk, proboszcz kościoła Świętych Szymona i Heleny w Mińsku tzw. Czerwonego kościoła, który obecnie jest zamknięty dla wiernych. Na zakończenie uroczystości licznie zgromadzeni uczestnicy pobożnie uczcili relikwie, powierzając swoje rodziny i przyszłość wspólnoty parafialnej opiece świętego Papieża Jana Pawła II.

tekst: ks. Andrzej Łysy SChr,
fotografie: Daria Stażok i Palina Taszcimirawa25 października 2022r. 07 listopada 2022r. 230 2868