Wszystko dla Boga i Polonii...

Wspólnotowe obchody 25-lecia kapłaństwa współbraci we Francji

"…a los padł na Macieja" (Dz 1,26b)

14 maja 2019 r., w słoneczny wtorkowy dzień, w święto Macieja Apostoła, chrystusowcy pracujący na terenie Francji spotkali się w domu prowincjalnym w Aulnay sous Bois na miesięcznym dniu skupienia. Spotkanie rozpoczął przewodzący tegorocznym skupieniom ks. Krzysztof Koch, kapłan diecezji pelplińskiej, poświęcając swoją konferencję Maryi, Matce Chrystusa, Jej pobożności i modlitwie. Po adoracji Najświętszego Sakramentu i możliwości skorzystania z sakramentu pojednania, obecni kapłani sprawowali wspólną Eucharystię.

Koncelebrze przewodniczyli Współbracia obchodzący w tym roku srebrny jubileusz kapłaństwa pracujący we Francji ks. Andrzej W. Sowowski SChr, ks. Zdzisław Początek SChr i ks. Marek J. Kacprzak SChr. Nie zapomniano o czwartym Jubilacie posługującym w naszej prowincji, ks. Andrzeju Sobczyku SChr z Getafe w Hiszpanii: wspomniano na początku liturgii, iż łączy się w modlitwie. W homilii ks. Krzysztof nawiazując do pierwszego czytania z Dziejów Apostolskich, nakreślił sylwetkę Macieja Apostoła, ukazując jego pokorę w przyjęciu wyboru do grona Dwunastu i zachęcał obecnych do pokornej służby w kapłaństwie i nie poszukiwania zaszczytów czy godności.

Na zakończenie Mszy głos zabrał przełożony prowincji, ks. Jan Ciagło SChr, przekazując Jubilatom najserdeczniejsze życzenia, błogosławieństwa Bożego i wielu Jego łask na dalsze lata posługi kapłańskiej w zgromadzeniu. Radość bycia razem dopełniła wspólna biesiada przy stole. Na zakończenie spotkania przed rozjechaniem się w różne regiony kraju obecni obejrzeli postęp prac przy odnawianej sali prowincjalno-parafialnej.

ks. Ryszard Fyda SChr


230 6484

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone