dodano: 2020-11-29 17:11:23 edycja: 2020-12-08 19:25:52 autor: 230 odsłon: 3148

XXI Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie

Od ponad 20 lat w drugą niedzielę Adwentu z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski przeżywamy Dzień Modlitwy i Pomocy na Wschodzie, którego celem jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.

O akcji w niedzielę 29 listopada 2020 r. w południowym programie „Między ziemią a niebem” mówił dyrektor Biura Pomocy Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy KEP, ks. Leszek Kryża SChr.

Nasz Współbrat zachęca do duchowego i materialnego wsparcia naszych braci i sióstr z Kościoła w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej, pośród których jeszcze wielu z nich to nasi Rodacy, którzy przeszli niesamowitą drogę życia i wiele wycierpieli po drodze. Na stronie www Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie znajdujemy informacje o wydarzeniach, które są zaplanowane w związku z XXI Dniem Modlitwy i Pomocy.

W dniach poprzedzających ów XXI Dzień ks. Leszek udzielił wywiadu dla KAI, uczestniczył w programie „Polski Punkt Widzenia” na antenie Radia Maryja i TV Trwam, natomiast w piątek 4 grudnia poprowadził rozważanie apelowe na Jasnej Górze.

Program wskazywał, że transmitowanym tej niedzieli Mszom Świętym, zarówno radiowej z bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie, jak i telewizyjnej z sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników w Warszawie ma przewodniczyć będzie i homilię wygłosi abp Tadeusz Kondrusiewicz, metropolita mińsko-mohylewski. Towarzyszył mu ks. Leszek Kryża SChr, ponadto schola kleryków naszego Wyższego Seminarium Duchownego pod kierunkiem ks. Roberta Nalepki SChr zapewniła oprawę muzyczną Mszy z świętokrzyskiej bazyliki.29 listopada 2020r. 08 grudnia 2020r. 230 3148