Wszystko dla Boga i Polonii...

Chrystusowcy na falach eteru i w telewizji…

Raz po raz można usłyszeć głos (a czasem i zobaczyć twarz) naszych Współbraci w środkach masowego przekazu. Najczęściej pojawiają się w ramach prezentacji w różnych kontekstach wspólnot polonijnych na całym świecie.

W pierwszej dekadzie czerwca ponownie zagościliśmy na falach eteru. W programie «Rozmowy niedokończone» na temat teologii ciała udział wzięli ks. dr Mieczysław Piotrowski SChr, redaktor naczelny «Miłujcie się» i krajowy moderator Ruchu Czystych Serc wraz z członkami zespołu redakcyjnego i zaangażowanymi w RCS.

Na antenie Radia Warszawa o swoim życiu – jego różnych kolejach – i powołaniu opowiadał ks. Leszek Kryża SChr.

O różnorakiej działalności w naszych ośrodkach duszpasterskich można się również dowiedzieć oglądając programy na antenie TVP Polonia: o zakończeniu roku dla maturzystów na chicagowskim Trójcowie oraz bogactwie propozycji duszpasterskich, ale nie tylko, oferowanych przy polskim kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Manchester.

*    *    *

Dodajmy, że ks. Leszek w ostatnim czasie został powołany do Rady Programowej TVP Polonia. Dwaj inni, ks. Jarosław Koch SChr i ks. Radosław Szymoniak SChr, pojawili się w cyklicznym programie nadawanym w TVP Info pt. «Okiem wiary».

Ponadto od kilku lat na antenie TV Trwam / Radia Maryja w ramach audycji «Myśląc Ojczyzna» w piątkowe wieczory możemy obejrzeć/wysłuchać kilkuminutowe felietony ks. prof. Pawła Bortkiewicza SChr. Jeszcze dłuższą współpracę ze stacją radiową, konkretnie z Radiem Watykańskim, w swoje curriculum vitae może wpisać ks. dr Zdzisław Malczewski SChr, rektor PMK w Brazylii, którego słyszymy często w serwisie informacyjnym Radia Watykańskiego, gdy przedstawiane są wiadomości z życia Kościoła na kontynencie południowoamerykańskim.

Są również i chrystusowcy, którzy sami tworzą podcasty bądź rozwijają swoją działalność ewangelizacyjno-duszpasterską na swoich kanałach YouTube (np. ks. Adam, ks. Mariusz, ks. Michał)


230 5093

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone