Z końcem marca 2021 roku Rada Mediów Narodowych podjęła uchwałę o powołaniu naszego Współbrata, ks. Leszka Kryży SChr do Rady Programowej TVP Polonia. Nowe obowiązki podejmie on 27 kwietnia 2021 r.

Ks. Leszkowi gratulujemy i zapewniamy o modlitewnym wsparciu w wypełnianiu nowej i wszystkich innych posług.

Dodajmy, że niedawno ks. Leszek wraz z ekipą telewizyjną odbywał podróż po Ukrainie, wciąż bardzo aktywnie działa w Biurze Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie, która organizuje różne akcje pomocowe dla chrześcijan w krajach byłego Związku Sowieckiego. Nie jest to tylko pomoc materialna, ale także duchowa.

*    *    *

Przy okazji chcielibyśmy nadmienić, że w tym okresie okołoświątecznym wypowiedzi naszych Współbraci posługujących na Wyspach Brytyjskich zostały włączone w programy TVP Polonia mówiące o spędzaniu Świąt Wielkanocy na emigracji, o pewnej inności celebracji liturgicznych w czasie pandemii i o kultywowaniu ojczystych tradycji: znalazły się tu wypowiedzi ks. Sebastiana Ludwina SChr z Londynu i ks. Karola M. Rogasika SChr z Manchesteru.

Natomiast przy okazji prezentacji Katolickiej Szkoły Podstawowej w Rzymie, w której od początku istnienia duszpasterzują chrystusowcy, o wypowiedź poproszono ks. Jacka Stańka SChr, obecnie tam posługującego Współbrata.

 


07 kwietnia 2021r. 230 5466 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne