Pielgrzymi z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Keysborough (Melbourne), udali się w dniach 21-25 października 2022 r. na drugi koniec Australii, aby ofiarować Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Lower Chittering Dzwon Nadziei poświęcony w Łagiewnikach.

Pierwszy taki dzwon w Australii znajduje się w Keysborough. W ten sposób na wschodnich i zachodnich krańcach kontynentu będą przypominały o jedynej nadziei dla świata – Bożym Miłosierdziu. Pielgrzymi pod duchową opieką ks. Kamila Żyłczyńskiego SChr, rektora sanktuarium oraz s. Marietty Marć MChR i s. Małgorzaty Pommersbach MChR, przebyli w sumie ponad 8000 km, odwiedzając poza wspomnianym Sanktuarium, polski kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski prowadzony przez franciszkanów oraz katedrę w Perth, Bazylikę św. Patryka w Fremantle oraz opactwo benedyktyńskie w New Norcia.

Pielgrzymka była owocem obchodów 20-tej rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przez św. Jana Pawła II, a jednocześnie początkiem przygotowań do zawierzenia Australii Bożemu Miłosierdziu zaplanowanego na rok przyszły i mającemu się odbyć w zbudowanym przez Polonię pierwszym sanktuarium dedykowanym tajemnicy Miłosierdzia Bożego.

Zapraszamy do dowiedzenia strony naszego sanktuarium: www.dms.org.au.
tekst i foto: Komitet Sanktuarium


27 października 2022r. 230 2207 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne