Kolejne już „Dni Ottonowe” (8-10 czerwca) przygotowała pyrzycka parafia pw. św. Ottona. Święto parafii i wspólnoty było okazją nie tylko do modlitwy w intencji Pyrzyc, ale także wspólnej zabawy na dorocznym festynie.

Tegoroczna edycja organizowanych przez pyrzyckich chrystusowców „Dni Ottonowych” przebiegała w ciągu trzech dni. Piątek, w który jednocześnie przypadała Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, poświęcony był pokucie i modlitwie. Przez cały dzień poszczególne wspólnoty prowadziły adorację, a wieczorem po raz pierwszy odśpiewana została litania do św. Ottona. Na zakończenie Mszy Świętej można było uczcić relikwie św. Ottona.

Sobota przebiegła pod hasłem „Misja ottonowa dzisiaj”. Wspólnoty Domowego Kościoła, Przyjaciół Jezusa Miłosiernego oraz duszpasterstw dzieci i młodzieży wraz z ks. Marcinem Ossolińskim SChr i ks. Damianem Jędrzejakiem SChr wyszły na pyrzyckie ulice z modlitwą i zaproszeniem dla mieszkańców. Rozdawane były fragmenty Pisma Świętego oraz cytaty z myślami ks. Franciszka Blachnickiego - założyciela Ruchu Światło-Życie. Dzieci natomiast otrzymywały okolicznościowe balony. Wieczorem bp. Marian Błażej Kruszyłowicz udzielił kilkudziesięciu młodym ludziom sakramentu bierzmowania.

Pod znakiem wspólnego spędzania czasu i radości minęła niedziela. Po sumie parafialnej rozpoczął się kilkugodzinny festyn przygotowany przez grupy parafialne. Na scenie można było usłyszeć nie tylko utwory religijne, ale również znane przeboje. Oprócz gości nie mogło także zabraknąć parafialnych wykonawców. Wystąpiły: schola dziecięca „OttoNutki” oraz schola młodzieżowa „Umocnieni Duchem”. Po umocnieniu ducha, zgłodniali mogli się posilić rozlicznymi smakołykami przygotowanymi przez grupy Domowego Kościoła, Odnowę w Duchu Świętym, Fundację Organów Katedry Pyrzyckiej czy parafialnego zespołu Caritas.

Najmłodsi mogli skorzystać z licznych gier i zabaw przygotowanych przez Wolontariat Młodzieżowy, a fani literatury nabyć w atrakcyjnej cenie książki na stoisku prowadzonym przez KSM.

Ale przede wszystkim nie zabrakło modlitwy. Po godzinie 15:00 połączone grupy duszpasterstwa młodzieży poprowadziły koronkę do Miłosierdzia Bożego, a na zakończenie festynu odmówiona została litania do św. Ottona.

„Dni Ottonowe” co prawda dobiegły końca, ale parafia już przygotowuje się na przyszłoroczne wspólne świętowanie. Zaś sam odpust parafialny przypada 1 lipca - we wspomnienie św. Ottona. Wówczas o godz. 12:00 odprawiona zostanie uroczysta suma połączona z procesją wokół kościoła.

Remigiusz Pajor-Kubicki (red. i fotorelacja)
Agnieszka Gajewska


12 czerwca 2018r. 341 8486 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne