W Uroczystość Objawienia Pańskiego, w polskiej tradycji zwaną Świętem Trzech Króli, od ponad 60 lat w Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Misyjny Dzieci, który ustanowił papież Pius XII.

W parafii św. Józefa w Stargardzie w  środę 6 stycznia 2021 r. zaprosiliśmy parafian do modlitwy w intencji dzieci w krajach misyjnych – szczególnie za MASAJSKIE DZIECI – świadomi, że to najcenniejszy prezent jaki możemy ofiarować naszym rówieśnikom. Podczas Mszy Świętych o godz. 11.00 i 12.30 dzieci naszej parafii, przygotowane przez s. Mariannę CSSF przedstawiły tegoroczną scenkę Kolędników Misyjnych.
Dziękujemy za wspólną modlitwę.
ks. Krzysztof Wąchała SChr

W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie jest już tradycją, że dzieci i młodzież z ogniska misyjnego podejmują różne działania, by wspomóc rówieśników w krajach misyjnych – w okresie przedświątecznym rozprowadzali wigilijne sianko oraz samodzielnie wypieczone świąteczne pierniki, w czasie Świąt kolędniczą scenkę odegrali rodzice dzieci z koła misyjnego, duszpasterze (bracia i księża chrystusowcy) oraz siostry misjonarki.

Studenci z duszpasterstwa akademickiego «Na Brzegu» przy parafii św. Jadwigi Królowej w Poznaniu Umultowie, którzy mają za sobą już pewne doświadczenia misyjne i podejmują kolejne… I właśnie w ramach przygotowania do kolejnego misyjnego wyjazdu wieczorem 6 stycznia 2021 r. zorganizowali wspólne kolędowanie, w które zaangażowali się i studenci, i miejscowi duszpasterze.

Natomiast w parafii pw. Świętego Ducha w Szczecinie Zdrojach rozstrzygnięto rozpisany jeszcze w Adwencie konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową.

Fotorelacja ze Stargardu:


06 stycznia 2021r. 230 4829 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne