KOŚCIÓŁ JEST OTWARTY!

Słowami „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”, odmówieniem modlitwy za Kościół, pokropieniem wiernych i w końcu symbolicznym otwarciem drzwi naszego kościoła Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, równo o godz. 00:00, dziś w środę 28 października 2020 r., ks. Kamil Żyłczyński SChr, Kustosz Sanktuarium rozpoczął po 111 dniach zamknięcia kościoła, pierwszą Mszę Świętą z wiernymi wewnątrz kościoła.

Chociaż do kościoła może na Mszę Świętą przyjść tylko 10 osób a przy ołtarzu może być tylko jeden ksiądz a poza tym w ciągu dnia kościół musi być wciąż zamknięty, to radość i tak jest duża. Na tę wyjątkową chwilę, swoistą pasterkę lub modlitwę niczym w Wigilię Paschalną przybyli wcześniej zapisani wierni, którzy za pasterzem weszli do kościoła ze śpiewem uwielbienia Boga „TE DEUM LAUDAMUS (Ciebie Boga wysławiamy)”. W słowach wstępu i homilii ks. Rektor Kamil wyrażał wdzięczność Bogu za dar otwarcia kościoła po ponad trzech miesiącach i za dar modlitwy wiernych za Kościół oraz za ich poświęcenie na rzecz parafii i świątyni.

Modlitwy przyniosły owoce! Dziękujmy razem za dar możliwości modlitwy w Domu Bożym, ale jednocześnie nie ustawajmy w prośbach, by nasz kościół i inne świątynie mogły być w pełni, szeroko otwarte dla wszystkich!

*    *    *

Św. Jadwigo Śląska, św. Janie Pawle II, św. Faustyno, św. Mary McKillop – módlcie się za nami!
Jezu ufamy Tobie!

*    *    *

PS. Polonia w Australii  modli się usilnie, nie bez łez, za Kościół, pasterzy, wiernych w Polsce!  
Boże błogosław Polsce i Polakom w kraju, szczególnie teraz! Błogosław Kościołowi, daj mądrość rządzącym!
Daj łaskę nawrócenia, pojednania, zgody! Uratuj Polskę Jezu! Uratuj Polskę, naszą Matkę!
Jezu ufamy Tobie!

tekst i fotografie: x.M.S.


28 października 2020r. 230 5204 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne