Wszystko dla Boga i Polonii...

Garść wieści z Calgary…

Fotografie z kościoła Matki Bożej Królowej Pokoju z Calgary zilustrowały notatkę o tegorocznych obchodach Niedzieli Palmowej. W ostatnim czasie otrzymaliśmy garść kolejnych bogato ilustrowanych fotografiami wiadomości:

Piknik parafialny w Calgary
W prowincji Alberta w tym roku po raz pierwszy, został ustanowiony „Polsko - kanadyjski Dzień Dziedzictwa” (11-12 czerwca 2022 r.). Stąd po kilkunastoletniej przerwie, w parafii Matki Bożej Królowej Pokoju przy tej okazji odbył się piknik parafialny. Było to nawiązanie do pamiętnych wcześniejszych pikników organizowanych przez naszych duszpasterzy. Przygotowania trwały już od jesieni ubiegłego roku. Zaangażowanie i zainteresowanie parafian było bardzo duże. Pogoda dopisała, program artystyczny bardzo napięty i różnorodny przyciągnął wielu do zasmakowania „polskich specjałów”.

Boże Ciało w Calgary
Po dwóch latach ograniczeń wywołanych „pandemią” tegoroczne obchody Bożego Ciała w Calgary mogły odbyć się bez żadnych przeszkód w niedzielę 19 czerwca 2022 r. Po uroczystej Mszy Świętej sprawowanej o godz. 12.30, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. proboszcz Adam Bobola SChr, wyruszyła procesja do czterech ołtarzy na placu parkingowym. Dla wiernych, którzy nie mogli uczestniczyć w procesji z różnych względów, po każdej Mszy Świętej. przygotowane zostało nabożeństwo adoracyjne ze specjalnymi modlitwami.

tekst i fotografie: ks. Paweł Melczewski SChr

Zapraszamy nadto do parafialnego serwisu internetowego: http://queenpol.org/
 


230 4219

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone