Formacja sumienia jako zadanie duszpasterza w świetle współczesnych wezwań moralnych to temat kursu duszpasterskiego, który od 27 do 30 listopada odbył się w Domu Prowincjalnym Towarzystwa Chrystusowego w Kurytybie.

Kurs prowadził ks. dr Andrzej Łysy SChr - rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Uczestniczyli w nim prawie wszyscy współbracia pełniący misję zgromadzenia w Ameryce Południowej. Pobyt prelegenta w Brazylii był dla pracujących tam chrystusowców - oprócz pogłębienia wiedzy i zapoznania się z najnowszymi trendami w teologii moralnej - także okazją do zapoznania się z aktualnościami z życia zgromadzenia w Polsce. Gość mógł natomiast odwiedzić placówki prowadzone w przez naszych współbraci.

Spotkanie formacyjne również stało się okazją do wspólnego świętowania imienin: ks. Zdzisława Malczewskiego SChr - rektora PMK w Brazylii, przybyłego z Polski ks. Andrzeja Łysego SChr i ks. Andrzeja Wojteczka SChr - proboszcza największej parafii chrystusowców w Ameryce Południowej.

Ostatnim akcentem tegorocznego kursu duszpasterskiego było spotkanie z Zarządem Prowincji, podczas którego zostały omówione sprawy związane z działalnością placówek jemu podległych.

ks. Kazimierz Długosz SChr


01 grudnia 2017r. 341 6994 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne