Nasz Współbrat, ks. Mariusz T. Sokołowski SChr, i radiowy reportaż o prekursorze polonijnego duszpasterstwa w Australii, o. Leonie Rogalskim SJ, ponownie nagrodzony, tym razem podczas XV Festiwalu Polonijnego «Losy Polaków»:

Druga nagroda w kategorii Programy radio została przyznana słuchowisku „Ojciec Leon” autorstwa o. Mariusza Sokołowskiego z Australii. Ten sprawnie zrealizowany radiowy reportaż poświęcony jest postaci o. Leona Rogalskiego, jezuity który w 1870 roku osiedlił się w Australii i prowadził duszpasterstwo w języku angielskim, niemieckim a przede wszystkim polskim. Po dziś dzień miejsce jego działalności nazywane jest Polish Hill River. Przypomnienie tej postaci ma istotne znaczenie dla utrzymania polskiej tożsamości wśród Polaków i osób polskiego pochodzenia w Australii, jest tez kolejnym dowodem na silny związek polskości i katolicyzmu. Jest wreszcie ów reportaż zapisem historii Polaków na obczyźnie. Wszystko to czyni ten radiowy reportaż wartościowym i wartym nagrodzenia.

Gratulujemy wyróżnienia i życzymy mocy i światła Ducha Świętego na dalsze rozwijanie pasji tworzenia audycji radiowych, jak i w codziennej posłudze duszpasterskiej na Antypodach.


14 listopada 2020r. 230 4437 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne