W dniach 19-20 listopada, niejako w przededniu tytularnego święta naszego zgromadzenia – uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – w Centrum Duszpasterskim w Mińsku spotkali się współbracia pracujący na Białorusi, by wspólnie przeżyć dzień skupienia. Była to także okazja, by złożyć życzenia z okazji imienin jednego ze współbraci ks. Edmunda Druza, dyrektora Centrum Pastoralnego przy Konferencji Katolickich Biskupów Białorusi.

W dniu skupienia uczestniczyli: ks. Maciej Szmytowski z Iszkołdzi, ks. Franciszek Gałdyś z Subotnik, ks. Andrzej Szoda z Niedźwiedzicy, ks. Edmund Druz z Mińska, ks. Oleg Szpieć z Hańcewicz oraz ks. Sergiusz Angur z Gieranion. Klika zdjęć tutaj.

Pierwszy chrystusowiec przybył na Białoruś 20 lat temu – powiedział ks. Maciej Szmytowski w wywiadzie dla www.catholic.by. – W chwili obecnej na Białorusi posługę pełni sześciu naszych współbraci: czterech z Polski i dwóch pochodzących z tego kraju. Ten rok jest dla nas wyjątkowy – świętujemy 80 lat powstania naszej Rodziny Zakonnej, jak również 20-lecie pracy chrystusowców na Białorusi. Na dzień dzisiejszy kapłani naszego Zgromadzenia pełnią misję na całym świecie”.


22 listopada 2012r. 4179 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne