W dniach 5-6 marca 2011 r. odbył sie VIII Polski Festiwal przy polonijnej parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Phoenix (Arizona). Proboszcz, ks. Jacek Wesołowski SChr stworzył wśród parafian rodzinną, wspierającą na duchu atmosferę, która była fundamentalną podporą tegorocznego festiwalu. Parafianie wystrojeni w stroje ludowe, pod kierownictwem koordynatora festiwalu, p. Barbary Kożuch występowali w dwóch programach telewizyjnych prezentując polskie potrawy, folklor, taniec i śpiew. 

Nowością festiwalu była wystawa o naszej Ojczyźnie. Tysiące gości oglądało ją z wyrazem podziwu i zaskoczenia jaka Polska jest piękna, a historia bogata i ciekawa. Były momenty wzruszenia, nostalgii i wspomnień o Polsce i o naszym polskim Papieżu. Tempo ósmego festiwalu było niesamowite i zaskoczyło wielu, a dochód festiwalowy przekroczył wszelkie oczekiwania. 

Festiwal przyniósł rekordowy dochód na sumę ponad 101 tysięcy dolarów. Lista osób, które były zaangażowane i przyczyniły się do sukcesu tego festiwalu jest bardzo długa. Uczucia i wspomnienia z tego festiwalu będą dla wszystkich niezapomniane. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Barbara Kożuch


23 marca 2011r. 2781 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne