19 lutego 1921 r. w gnieźnieńskiej katedrze z rąk bpa Wilhelma Kloskego czterech diakonów przyjęło kapłańskie święcenia – wśród nich ks. Ignacy Posadzy, który stał się potem realizatorem zamierzeń i planów Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda organizowania i tworzenia zgromadzeń zakonnych, których misją będzie posługa duszpasterska i ewangelizacyjna wśród polskich emigrantów.

Po stu latach ten dzień staje się dla chrystusowców i sióstr misjonarek dniem dziękczynienia za osobę i dzieło Ojca Ignacego. Przywołując słowa Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia z homilii z okazji złotego jubileuszu kapłaństwa Ojca Ignacego chcemy dziękować Bogu, że właśnie tak pojął swoje kapłaństwo, które niosło go przez morza i lądy, aby służyć Ludowi Bożemu słowem żywym, aby go obdarzać mocami sakramentalnymi. To również dzień szczególnej modlitwy w intencji beatyfikacji, zarówno kard. Hlonda, jak i o. Posadzego.

W końcu to także okazja, by zaprosić do internetowego serwisu poświęconemu naszemu zakonnemu patrimonium, gdzie można zapoznawać się dziełem życia Ojców naszej wspólnoty – http://www.patrimonium.chrystusowcy.pl/.

 


19 lutego 2021r. 230 4335 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne