W ostatnim czasie powstała bardzo ciekawa inicjatywa, skierowana do studentów - to Studenckie rekolekcje w ciszy. Jej pomysłodawcą jest, pracujący w jednej z niemieckich parafii, w Bochum, ks. Marek Ciesielski SChr.

Jak pokazuje doświadczenie, uczestnicy naprawdę szukają czegoś więcej, gdzie mogą spotkać Boga. A w ciszy i skupieniu chyba można tego najpełniej doświadczyć. Czas rekolekcji, jak podkreśliło kilku studentów (dla dziewcząt odbywają się oddzielnie, w innym terminie), pokazał kim tak naprawdę są, czego oczekują od siebie i innych, i jakie mają cele w życiu. Był to prawdziwy czas ciszy. Telefony komórkowe uczestnicy otrzymali dopiero wieczorem ostatniego dnia.

Projekt ten był realizowany w naszym domu nowicjackim w Mórkowie w dniach 22-24 lutego. Każdy dzień miał inną tematykę. O Bożym wojowniku i męskiej tożsamości mówił w pierwszym dniu ks. Marek. W drugim rektor seminarium, ks. dr Andrzej Łysy SChr, podjął rozważania na temat Bożego Miłosierdzia i wezwania do jego realizowania w oparciu o ewangeliczne wzorce. Rekolekcje kończył ks. Marcin Stefanik SChr, moderator powołań w naszej wspólnocie, który przeprowadził konferencje na temat rozeznawania woli Bożej, nie tylko w zakresie powołania życiowego, ale innych podejmowanych wyborów.

Miejmy nadzieję, że następne spotkanie zgromadzi uczestników nie tylko z Niemiec i Polski, ale także innych krajów, w których posługują chrystusowcy.

Ks. Marcin Stefanik SChr


25 lutego 2016r. 2 6734 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne