Błogosławiony Carlo Acutis jest autorem otwartej w parafii pw. św. Jadwigi w Oshawie wystawy o cudach eucharystycznych. Zainaugurowano ją w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która jest jednocześnie w USA dniem wprowadzenia programu National Eucharistic Revival.

Bł. Carlo poruszony widokiem kilometrowych kolejek, w których ludzie stali godzinami, by zobaczyć gwiazdę muzyki rockowej lub film, a jednocześnie zaniepokojony „pustymi kościołami”, szukał sposobu, aby otworzyć ludziom oczy na największy cud, jakim jest Jezus obecny w Eucharystii. Twierdził, że ludzie nie zdają sobie sprawy z tego co tracą, bowiem w przeciwnym razie kościoły byłyby tak pełne, że ciężko byłoby wejść do środka. Żarliwie powtarzał, że Jezus jest obecny w taki sam sposób w Przenajświętszym Sakramencie, jak 2000 lat temu w czasach Apostołów. Z tą różnicą, że wtedy, aby zobaczyć Jezusa, trzeba było ciągle się przenosić.

Dla nas współczesnych, jest to znacznie łatwiejsze, gdyż możemy Go znaleźć w dowolnym kościele blisko domu. Jak mawiał bł. Carlo: "Jerozolimę mamy pod domem". To stało się dla niego impulsem, by w wieku 11 lat zorganizować wystawę na temat cudów eucharystycznych uznanych przez Kościół.

Od tego czasu, wystawa, jeśli można tak powiedzieć, "powoduje cuda". W samych Stanach Zjednoczonych, dzięki pomocy Rycerzy Kolumba, The Cardinal Newman Society oraz The Real Presence Association and Education, pod patronatem kardynała Raymonda Leo Burke’a, wystawa gościła w tysiącach parafii i na ponad stu uniwersytetach. Ponadto, była promowana podczas kilku spotkań Konferencji Episkopatów, m.in. Filipin, Argentyny czy Wietnamu. Pokazywana była również w Chinach i Indonezji. Ważne Bazyliki i Sanktuaria gościły wystawę Carla, w tym Sanktuarium w Gwadelupie i Fatimie, z okazji setnej rocznicy urodzin Franciszka Marto.

Wystawa poruszyła wiernych w Oshawie, wywołując zachwyt, łzy ale także dyskusje. Wielu ludzi odwiedza wystawę kilka razy, przyprowadzając następnym razem swoich bliskich. Dodatkowo wielkim duchowym wsparciem są relikwie Carlo Acutis'a wystawione przy ołtarzu w kościele.

Wydrukowane tablice z umieszczonym na nich opisem w języku polskim i angielskim, docierają zarówno do wiernych tutejszej parafii, ale mogą też być cenną treścią dla wiernych lokalnych. Odwiedzający również korzystają z projekcji multimedialnej o cudach eucharystycznych i biografii Carlo Acutis'a przygotowanej w obu językach.

Wystawa będzie obecna w Parafii pw. św. Jadwigi do 28 sierpnia 2022. Po tym terminie zostanie przekazana kolejnej parafii, aby przez wstawiennictwo Bł. Carlo Acutis'a przywracać wiernym świadomość o prawdziwej obecności Jezusa w Eucharystii.

 

ks. Marcin Dziliński SChr


07 lipca 2022r. 341 3421 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne