dodano: 2023-06-30 21:12:00 edycja: 2023-07-17 19:34:16 autor: 230 odsłon: 5526

XX Spotkanie «Góra Tabor»

Na początku wakacji Rewal, Trzęsacz, Władysławowo, Mórkowo, a w roku szkolnym Klępino, Pyrzyce, Dobrzany, Brojce i można by jeszcze dodać Herdorf w Niemczech oraz La Ferté sous Jouarre we Francji – to miejsca, do których w ciągu ostatnich 20 lat przybywała młodzież z naszych placówek duszpasterskich,

aby pogłębić swoją więź z Panem Jezusem, a czasem jej poszukać i odnaleźć…,
aby w grupie rówieśników uwielbiać Boga za dzieło stworzenia i odkupienia, a może coś więcej o Nim usłyszeć i dowiedzieć się…,
aby po prostu porozmawiać i wspólnie spędzić czas…,
aby być może też rozeznać swoją drogę życia i odczytać Boży projekt do własnej osoby…

Przybyłym do Mórkowa w ostatnich dniach czerwca AD 2023 czas upłynął na modlitwie i śpiewie, na uwielbianiu i chwaleniu Pana, na słuchaniu słowa Bożego, jego rozważaniu, na poznawaniu niesamowitych ludzkich historii, w których Bóg mocno zainterweniował, dał poznać swoją obecność i działanie, na twórczych warsztatach z wielu dziedzin, na wspólnym dzieleniu się radością spotkania i bycia razem. Całe wydarzenie koordynował ks. Sebastian Stawierej SChr, nasz powołaniowiec wraz z seminarzystami roku VI, do których dołączyli i inni klerycy, siostry misjonarki i wolontariusze z naszych parafii.
Zatem dziękujemy Bogu za tę dwudziestą już «Górę Tabor», za każdego jej uczestnika: a zjechało się chyba z dwustu młodzieńców i dziewcząt z naszych parafii nie tylko z kraju (co dokumentują ich funpage), gdyż trzeba zauważyć grupę młodzieży z Kamieńca Podolskiego z ks. Marcinem Sękiem SChr i s. Anną USJK oraz młodą Polonię z Niemiec z ks. prowincjałem Bogdanem Renuszem SChr.

Kanały internetowe wydarzenia i naszego duszpasterstwa powołań obfitują w pokaźną galerię fotografii oraz przekazują szersze sprawozdanie.

*    *    *

Spotkania o podobnym, formacyjno-ewangelizacyjnym charakterze zorganizowano również w ośrodkach polonijnych: miały oddziaływanie ogólnokrajowe, tak jak coroczne spotkanie młodej Polonii z Niemiec, Holandii i Belgii w Ośrodku Haus Concordia bądź przebierały formę wyjazdowych rekolekcji dla dzieci i młodzieży z jednej czy dwóch wspólnot.

 30 czerwca 2023r. 17 lipca 2023r. 230 5526