W sobotę 24 czerwca 2023 r. w Polonijnym Ośrodku Haus Concordia odbyło się największe w Niemczech i całej zachodniej Europie Spotkanie Młodzieży Polonijnej.

Wzięło w nim udział około 3000 osób z Niemiec, Belgii i Holandii, wśród nich wielu duszpasterzy polonijnych (także księży chrystusowców z Prowincji św. Józefa). To już XIX Polonijne Spotkanie Młodych było w tym roku zorganizowane pod hasłem «Znaleźli Maryję, Józefa i Niemowlę» (Łk 2,16). Wydarzenie przygotował i poprowadził ks. Prowincjał Bogdan Renusz SChr razem z grupą młodzieży ze wspólnoty «SFM Emaus». W trakcie Spotkania miały miejsce nabożeństwa na temat Świętej Rodziny i tego, jak naśladować Jej wzór w naszych ludzkich i parafialnych rodzinach. Mszy Świętej przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosił bp Piotr Turzyński, delegat Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. W spotkaniu wziął także udział Pan Jakub Wawrzyniak, konsul generalny RP w Kolonii. Muzyczną oprawę spotkania przygotował zespół «Siewcy Lednicy» oraz pochodząca z okolicznych Misji utalentowana młodzież, tworząca zespół «Voluntate Dei» i chór «PMK United».

Warto dodać, że dwóch młodzieńców, ks. Piotr Biber SChr i ks. Dominik Bieniek SChr, którzy uczestniczyli w przeszłości w takich spotkaniach w maju 2023 r. przyjęło święcenia kapłańskie i niebawem rozpoczną swoje duszpasterskie posługiwanie w pierwszych parafiach. W czasie zjazdu udzielili prymicyjnego błogosławieństwa.

tekst i fotografie: ks. Łukasz Kuczyński SChr


26 czerwca 2023r. 230 6152 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne