Dzięki serwisowi www naszego seminarium możemy zaczerpnąć informacji o okresie seminaryjnej formacji, na którą składają się zajęcia dydaktyczne (wykłady, lektoraty, ćwiczenia i warsztaty) weryfikowane na zakończenie semestru czasem sesji egzaminacyjnej, praktyki duszpasterskie i czas wypoczynku.

Przełom stycznia i lutego właśnie jest takim okresem weryfikacji wiedzy, po którym następuje wspólnotowy wyjazd integracyjny. Jego miejscem w 2022 r. stały się Góry Stołowe i Ziemia Kłodzka z wieloma okolicznymi atrakcjami turystycznymi. Klerycy wraz z wychowawcami w czasie kilkudniowego pobytu na początku lutego 2022 r. odwiedzili i zwiedzili m. in. Kaplica Czaszek w Kudowie-Zdrój, Polanicę-Zdrój, Międzygórze, Góre Igliczną z sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej (w którym w latach 1957-1977 dane nam było prowadzić duszpasterstwo), Kłodzko z miejscową twierdzą, ponadto czeskie miasteczko Náchod, stok narciarski w Zieleńcu, Szczeliniec Wielki, Śnieżnik, Błędne Skały i Adrspach czyli Skalne Miasto w Czechach. Gościnne zakwaterowanie znaleźli oni natomiast u misjonarzy Świętej Rodziny w Szczytnej.

Nowy semestr, można by rzec, rozpoczął się od bardzo ważnego wydarzenia dla kończącego etap seminaryjnej formacji dk. Pawła Hałgasa SChr: otóż w poniedziałek 14 lutego 2022 r. zdał on egzamin z całości zagadnień teologicznych oraz obronił pracę magisterską z teologii biblijnej pt. Słowa Jezusa dotyczące „nienawiści” swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr i siebie samego w Ewangelii św. Łukasza (Łk 14,26) pisanej pod kierunkiem ks. dra hab. Stanisława Ormantego SChr.


14 lutego 2022r. 230 3345 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne