dodano: 2024-02-20 21:05:35 edycja: 2024-02-21 08:03:53 autor: 230 odsłon: 2972

Zaadoptuj chrystusowca i misjonarkę na Wielki Post…

Jak informuje serwis www Konsulty Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce tradycją już jest ‘adoptowanie’ misjonarza na wielki Post i ofiarowanie w jego intencji swojej modlitwy. Wystarczy wejść na stronę www.misjonarznapost.pl i wylosowanie przez nią polskiego misjonarza, którego będzie otaczało się modlitwą.

Podobne akcje adopcyjno-modlitewne są zorganizowane w naszych placówkach duszpasterskich: w latach ubiegłych organizowano je w Calgary, Düsseldorfie i Melbourne z okazji kwartalnych dni modlitw do służby w Kościele, ‘oktawy’ uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czy naszej uroczystości tytularnej Chrystusa Króla Wszechświata. W 2024 roku parafia pw. Świętego Józefa w Stargardzie taką akcję postanowiła podjąć w okresie przygotowania paschalnego, od Środy Popielcowej do Wielkiej Soboty. W Środę Popielcową u członków parafialnego oddziału Odnowy w Duchu Świętym można było wylosować chrystusowca bądź siostrę misjonarkę do codziennego omadlania. Jak czytamy w kanałach internetowych parafii wszyscy zostali zaadoptowani. A akcją zainteresowały się inne lokalne media.

Zachęcamy do włączenia się w tę akcję modlitewną: wystarczy wybrać jednego chrystusowca bądź misjonarkę (nawet anonimowo) i każdego dnia Wielkiego Postu ofiarować za nich krótką modlitwę.

Przy okazji przypominamy o innej formie duchowej adopcji powołanych przez zobowiązanie się do duchowej opieki nad Bogu wiadomą osobą rozeznającą swoje powołanie i codzienne odmawianie następującej modlitwy:

Panie Jezu Chryste, przez wstawiennictwo świętych Patronów naszej Ojczyzny, zawierzam Ci serce i drogę życia tego, którego powołujesz do służby Bożej w Towarzystwie Chrystusowym. Wspieraj go, Panie, w dobrym rozeznaniu powołania, uczyń wiernym sługą Ewangelii, by odpowiadając na głos Twojego wezwania, niósł Polakom żyjącym w kraju i poza granicami Ojczyzny, Dobrą Nowinę o Twoim królowaniu. Tobie cześć, chwała i uwielbienie, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

*    *    *

Nadto cotygodniowy biuletyn wydawany przez Konsultę jako Refleksję Tygodnia proponuje lekturę 57. Listu Okrężnego «Zakonnikiem jestem» Czcigodnego Sługi Bożego Ojca Ignacego Posadzego, naszego Współzałożyciela.

 20 lutego 21 lutego 230 2972