Na zakończenie wakacji AD 2021, gdy koronawirus dawał się okiełznać, w podstargardzkim Klępinie zostało zorganizowane wakacyjne spotkanie formacyjne dla młodzieży, które miało być formą pewnej rekompensaty z brak w okresie epidemii Spotkań Młodzieży Chrystusa «Góra Tabor». W 2022 r. «Góra Tabor» mogła się odbyć w formie, jaką znaliśmy sprzed lat, mimo to swoisty sukces jednodniówki z ostatniej soboty sierpnia 2021 r. skłonił nasz referat powołaniowy i duszpasterstwa młodych do zorganizowania czegoś podobnego również i w ostatnią sobotę wakacji AD 2022 r. jako dziękczynienie za piękny wakacyjny czas, duchowe przygotowanie do kolejnego roku szkolnego i katechetycznego, kontynuacja i dopełnienie spotkania w Mórkowie.

W sobotę 27 sierpnia 2022 r. do Klępina zjechała się młodzież i jej duszpasterze nie tylko z naszych parafii na Pomorzu Zachodnim. W czasie niemalże dziesięciogodzinnego spotkania nie zabrakło integracyjnych tańców i zabaw, wspólnotowej i indywidualnej modlitwy, konferencji, sportowej rywalizacji, po prostu wspólnego radowania się, że można było po raz kolejny spotkać się, pogłębiać znajomości i przyjaźnie. W duchowej stronie zadbano o możliwość skorzystania z sakramentu pojednania, które poprzedziło piękne nabożeństwo poprowadzone przez ks. Przemysława Sygułę SChr, miejscowego wikariusza, i któremu towarzyszyła adoracja Najświętszego Sakramentu w klępińskiej świątyni. Kulminacją spotkania było uczestnictwo we Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Olejnika SChr, przełożonego generalnego zgromadzenia wraz z okolicznościową homilią ks. Mateusza Sochy SChr, ustępującego moderatora referatu powołaniowego i dyrektora Domu Rekolekcyjnego w Poznaniu. Zaś nowo ustanowiony moderator, ks. Sebastian Stawierej SChr, najpierw witał wszystkich uczestników, a po południu wygłosił konferencję, w której wyjaśniał potrzebę odkrycia tego, co Pan Bóg proponuje młodemu człowiekowi.

«Góra Tabor» to przedsięwzięcie, w które zaangażowało się wiele osób i które przez wielu jest wspierane. Mieszkańcy Klępina oraz Koło Gospodyń Wiejskich zatroszczyli się wikt i opierunek dla przybyłych, przygotowali przepyszną grochówkę oraz wyborne wypieki. Przygotowaniem muzycznej oprawy zajął się ks. Łukasz Klimek SChr, który z pomocą ks. Damiana Jędrzejaka SChr stworzył prawdziwie zespół instrumentalno-śpiewaczy ze schól młodzieżowych z naszych parafii. Drużynowe gry i zabawy, w które wszyscy zaangażowali się w pełni i które były sprawdzeniem swoich umiejętności w różnych konkurencjach, przyniosły wiele radości, wręcz ubawu po pachy, przygotowała Joanna Stefańska ze Stargardu. Wspólne ognisko ze smażeniem kiełbasy i koncert zespołu «Som Gorsi» były ostatnimi punktami programu. Na koniec wszystkiego błogosławieństwa na drogę powrotną udzielił ks. Krzysztof Wąchała SChr, miejscowy proboszcz i życzył wszystkim bezpiecznego powrotu oraz udanego nowego roku szkolnego.

Bogu niech będą dzięki za ten piękny czas! I jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc materialną i duchową w przygotowaniu i przeprowadzeniu «Góry Tabor» w Klępinie.

tekst: ks. Mateusz Socha SChr
foto: kl. Piotr W. Gutsche SChr

*    *    *

Nadto facebookowy profil i serwisy internetowe parafii uczestniczących w spotkaniu zamieszczają relacje i fotografie ze wspólnych chwil modlitwy, radości i integracji.


29 sierpnia 2022r. 230 5689 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne