W dniach od 18 do 21 listopada br. odbędzie się pielgrzymka duchownych – duszpasterzy polskiej emigracji do grobu św. Piotra i bł. Jana Pawła II w Rzymie.
W ostatnich dniach Roku Wiary będziemy się modlić za polskich emigrantów, by trwali mocni w wierze i równocześnie będziemy dziękować Bogu za wszystkich duszpasterzy posługujących naszym rodakom na całym świecie. Pielgrzymka ta stanie się także okazją do spotkania duchownych i wymiany doświadczeń związanych z pracą duszpasterską wśród polskiej emigracji.

Serdecznie zapraszam i zachęcam Was, drodzy Bracia w kapłaństwie, do wzięcia udziału w tej pielgrzymce!

Korzystam z okazji, aby wyrazić Wam wdzięczność za Wasze duszpasterskie zaangażowanie wśród polskich emigrantów. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy Wam na co dzień i przynosi piękne owoce tak w Waszym życiu, jak i w życiu tych, wśród których pracujecie. Szczęść Boże! I do zobaczenia w Rzymie!

Istnieje jeszcze możliwość zgłoszenia swej obecności na pielgrzymce! Proszę więc, by ci, którzy mają zamiar udać się do Rzymu, a jeszcze nie potwierdzili swej obecności, uczynili to możliwie najszybciej na adres ks. Jana Główczyka, koordynatora duszpasterstwa polskiej emigracji w Italii – jan.glowczyk@fastwebnet.it
Istnieje też możliwość skontaktowania się z ks. Janem telefonicznie: +393473039189.

Po uwzględnieniu programu i poprawek w tym zakresie oraz wstępnych rozmowach organizacyjnych w Rzymie koszty udziału w Pielgrzymce wynosić będą (z pominięciem opłat za nocleg) 50 euro dziennie. Kwota ta zostanie zebrana w czasie Pielgrzymki.

Zachęcam raz jeszcze do przybycia do Wiecznego Miasta, by doświadczyć wspólnoty Kościoła Powszechnego w tym szczególnym wymiarze, jakim jest wspólnota duchownych polskich pracujących z rodakami pod każdą niemal szerokością geograficzną.

Korzystam z okazji, aby życzyć udanego wypoczynku w trakcie trwających wakacji.
Szczęść Boże!

Bp Wiesław Lechowicz
Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji

Tarnów, 10 lipca 2013 r.

Szczegółowy program do pobrania w .pdf tutaj.


18 listopada 2013r. 2381 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne