Z okazji  Roku Kościuszki ogłoszonego przez Sejm i Senat Rzeczypospolitej w dwusetną rocznicę jego śmierci, świętowanego pod auspicjami UNESCO,  organizacja Kosciuszko Heritage Inc. z Sydney, wspierana przez Kopiec Kościuszki, The Kosciuszko Foundation i Polską Fundację Kościuszkowską organizują międzynarodowy konkurs. 

Rozpocznie się on 4 lutego tego roku i potrwa do 31 lipca. Wyniki ogłoszone będą w dniu 3 października tego roku podczas uroczystej gali w Sydney.

Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach: muzycznej, graficznej oraz literackiej. Prace mają dotyczyć życia Tadeusza Kościuszki. 

W kategorii muzycznej należy zaprezentować: skomponowaną przez siebie piosenkę, pieśń, balladę (po polsku lub po angielsku) lub utwór instrumentalny i przesłać je w formie audio lub wideo pocztą elektroniczną.

W kategorii graficznej dopuszczalne są różne  formy przygotowanych prac: portrety, sceny rodzajowe, kolaże, komiksy, karykatury, plakaty, memy, logotypy. Należy je przesłać w formie cyfrowej.

Kategoria literacka obejmuje wiersz lub opowiadanie w jezyku polskim lub angielskim, nie dłuższe niż tysiąc słów.

Udział w konkursie mogą brać udział dorośli oraz młodzież w wieku od 12 do 18 lat.

Każdy uczestnik konkursu może przysłać maksymalnie 3 prace (każda z osobną kartą zgłoszenia), pod warunkiem, że prace te dotyczą trzech różnych epizodów z życia Kościuszki.

Konkursowe materiały, zalecana bibliografia, ikonografia i użyteczne linki znajdują się na stronie internetowej organizatorów konkursu.

Na zwycięzców czekają nagrody o łącznej wartości ponad 10 tysięcy dolarów australijskich. Wśród nagród specjalnych warto wymienić choćby dwie: nagrodę Pierwszy na mecie otrzyma ten, kogo praca dotrze do organizatora najszybciej - praca ta zostanie opublikowana w australijskim portalu Puls Polonii oraz Nagroda Publiczności dla prac nadesłanych  między 1 marca a 30 maja br., wystawionych w Klubach Polskich w Australii, w których będzie można na nie głosować.

Apelujemy do Polonii w innych krajach, aby organizowała podobne konkursy.

Prace konkursowe będzie oceniało międzynarodowe jury składające się z ekspertów z Polski, Australii i USA. Na czele jury stoi prof.  Alex Storozynski (USA).

Informacje/Kontakt:

Koordynator Konkursu
Ernestyna Skurjat-Kozek
office@kosciuszkoheritage.com
612-9484 1740

Karta zgłoszeniowa i pełny tekst regulaminu konkursowego są do pobrania na stronie  www.kosciuszkoheritage.com/200


25 stycznia 2017r. 341 5726 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne