W 2022 roku Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej, zgromadzenie powołane przez Prymasa Polski Czcigodnego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda dla posługi duszpasterskiej polskiej emigracji, obchodziło dziewięćdziesięciolecie swojego istnienia. Aby przybliżyć szczególnie młodszemu pokoleniu okoliczności powstania zgromadzenia, jego historyczny rozwój oraz zakres duszpasterskiej posługi chrystusowcy przygotowali pomoc w postaci niedużej książeczki pt. „W Towarzystwie” autorstwa Joanny Stefańskiej ze Stargardu z ilustracjami wykonanymi przez s. Teresę Czyżak MChR. W bardzo przystępny sposób, dzięki zamieszczonym odsyłaczom – kodom QR, na zasadzie wspólnej rodzinnej zabawy, przedstawia dzieje i misję Towarzystwa Chrystusowego. Nadto jest to wspaniała zachęta, aby czytać i wspólnie spędzać czas w rodzinnym gronie.

Książka ukazała się nakładem naszego zakonnego wydawnictwa „Hlondianum” i jest już do nabycia. Przy zamówieniach większej ilości egzemplarzy dla parafii, książkę będzie można kupić w promocyjnej cenie: prosimy zatem o kontakt telefoniczny (+48 61 6472645) bądź mailowy z wydawnictwem.

Dodać należy, że to już druga taka książka dla młodego czytelnika i dla całej rodziny: pierwsza – „Gustlik. Historia Prymasa” – przedstawiała w podobny, bardzo przystępny sposób postać Założyciela zgromadzenia, Czcigodnego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda.

dołączoną grafikę przygotowała p. Magdalena Urbańska, © Wydawnictwo Hlondianum


10 maja 2023r. 230 6242 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne