Pierwotnie zawarte w tytule zawierzenie miało się odbyć 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, ale z powodu pandemii przełożyliśmy zawierzenie na 26 sierpnia w uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, która jest też tytularnym świętem parafii w Sterling Heights.

Do zawierzenia przystąpiły 93 osoby. Zawierzający przygotowali się do tego pięknego aktu osobistej wiary w oparciu o książkę amerykańskiego marianina, ks. Michaela Gaitleya MIC, „33 dni do chwały poranka”. Uroczystość była transmitowana przez internet przez naszego parafianina Józefa Ledzinskiego. Na początku liturgii wszyscy zawierzający wchodzili w procesji z różami dla Matki Boskiej. Animatorką zawierzającej się grupy była Ela Żylińska. Za grupy dzielenia odpowiedzialnymi byli: Bożena Dulemba, Ela Maciąg, Mariola Vanderest, a za grupę męską odpowiedzialny był ks. proboszcz Andrzej Maślejak SChr.
Natomiast w pierwszą niedzielę września w tutejszej parafii została poświęcona figura Matki Bożej Szkaplerznej. Poświęcenia dokonał podczas polowej Mszy Świętej ks. Jacek Walkiewicz SChr, przełożony prowincji północno-amerykańskiej Towarzystwa Chrystusowego. To wydarzenie, jak i wiele innych, także było transmitowane przez internet.

ks. Andrzej Maślejak SChr, Józef Ledzinski


26 sierpnia 2020r. 230 4326 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne