Polonia w Hiszpanii zorganizowała uroczystości z okazji stulecia niepodległości Ojczyzny…

Jak można odczytać w serwisie radia watykańskiego Polonia w Madrycie zorganizowała dwudniowe obchody: wieczorem w sobotę 10 listopada odbyła się uroczysta gala, podczas której przypomniano najważniejsze fakty z polskiej historii; kulminacją obchodów była Msza Święta w niedzielę w madryckiej katedrze Almudena pod przewodnictwem pasterza diecezji kard. Carlosa Osoro.
Wśród koncelebrujących polskich kapłanów, duszpasterzy polonijnych z hiszpańskiej stolicy i jej przedmieść byli nasi Współbracia – ks. Andrzej Sobczyk SChr i ks. Adam Szymczak SChr. Dodajmy, że archidiecezjalny serwis www również informował o tym wydarzeniu i na nie zapraszał.

Natomiast w Walencji jubileuszowe obchody stały się jednocześnie uroczystym erygowaniem polskiej parafii personalnej w tym mieście pw. Matki Bożej Częstochowskiej, o czym informuje internetowy serwis archidiecezji, jak i archidiecezji madryckiej. Tu uroczystościom przewodniczył również ordynariusz diecezji, kard. Antonio Cañizares.
Pierwszym proboszczem nowo ustanowionej parafii personalnej został dotychczasowy duszpasterz Polaków w archidiecezji i koordynator polskiego duszpasterstwa polonijnego w Hiszpanii, wiceprowincjał ks. Czesław Piela SChr. 


13 listopada 2018r. 230 7918 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne