W setną rocznicę odzyskania niepodległości uroczystości w Pyrzycach nabrały innego wymiaru – mieszkańcy wzięli udział w pierwszym w historii miasta Marszu Niepodległości. Został on zorganizowany przez parafię pw. św. Ottona. Obchody rozpoczęły się pod pomnikiem przy pl. Wolności, gdzie wszyscy obecni zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, po czym głos zabrali reprezentanci samorządu, a przedstawiciele instytucji i organizacji działających na terenie gminy złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem.

Pół godziny później rozpoczął się przemarsz ulicami miasta, prowadzony przez młodzież niosącą dziesięciometrową biało-czerwoną flagę, przyniesioną przez Rycerzy Kolumba. Tuż za młodymi maszerowały poczty sztandarowe, a na końcu mieszkańcy. Wszyscy zebrani udali się na Mszę św. w intencji Ojczyzny do kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Eucharystii przewodniczył dziekan - ks. Grzegorz Harasimiak, a homilię wygłosił specjalnie przybyły z tej okazji ks. Bogusław Burgat SChr - wikariusz generalny Towarzystwa Chrystusowego. Jeszcze przed liturgią, w łączności z całym krajem, wszyscy zebrani przy akompaniamencie organów odśpiewali hymn narodowy.

Po nabożeństwie w domu kultury odbył się okolicznościowy koncert. W obchodach setnej rocznicy odzyskania niepodległości wzięło udział wielu Pyrzyczan, okazując w ten sposób swoją miłość i szacunek do Polski.

Martyna Prajzendanc
Agnieszka Gajewska
Remigiusz Pajor


14 listopada 2018r. 341 6720 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne