W niedzielę Migranta i Uchodźcy 25 września 2022 r. Polska Misja Katolicka w Bochum-Gelsenkirchen-Bottrop gościła ks. Krzysztofa Olejnika SChr, przełożonego generalnego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, który przybył, by wraz z tamtejszą wspólnotą parafialną świętować jubileusz 90-lecia zgromadzenia swojego i miejscowych duszpasterzy.

W obchody rocznicowe włączyła się cała parafia. W każdej z trzech miejscowości stanowiących wspólnotę Polskiej Misji Katolickiej odbyła się uroczysta Msza Święta, podczas której homilie głosił dostojny Gość, podkreślając słuszność dziękczynienia Bogu za 90 lat służby naszego zgromadzenia zakonnego w Kościele powszechnym. Parafianie natomiast okazali wdzięczność za posługę duszpasterzy z Towarzystwa Chrystusowego przygotowując spotkania w sali parafialnej przy kawie z ciastem oraz bigosie.

Polscy kapłani działali w Zagłębiu Ruhry od zakończenia II wojny Światowej, a pierwszym z nich był chrystusowiec – śp. ks. Józef Okos SChr. W naszej Misji przez te 77 powojennych lat służyło dziewiętnastu księży z Towarzystwa Chrystusowego.

tekst i fotografie: ks. dr Teodor Puszcz SChr


27 września 2022r. 230 3059 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne