Miejska procesja eucharystyczna w Emmerich am Rhein
Rekolekcje w prowincji południowoamerykańskiej
Jak czytamy w naszych Ustawach zakonnik ze zgromadzenia braci i księży chrystusowców zobowiązany jest do odbycia każdego roku rekolekcji (zob. art. 50 UiDTChr).
30. Światowy Dzień Chorych w Melbourne
Po wielu miesiącach uciążliwych restrykcji i ograniczeń w Melbourne, które pozostawiły osoby starsze i chore w prawie zupełnej izolacji, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Keysborough odbyły się obchody Światowego Dnia Chorych.
Listopadowe odpusty
Z powodu wciąż trwającej epidemii Covid-19, jak czytamy w piśmie z Sekretariatu KEP, Penitencjaria Apostolska wydała w dniu 27 października bieżącego roku „Dekret”, w którym potwierdziła i rozszerzyła na cały listopad 2021 r. wszystkie dobrodziejstwa duchowe, związane z odpustami zupełnymi za wiernych zmarłych, udzielone już „Dekretem Prot. N. 791/20/I”, z dnia 22 października 2020 r. Dołączamy zatem oba dokumenty:
IV Kongres Rodzin Polonijnych
Triduum Paschalne AD 2021 w naszych wspólnotach parafialnych
Niedziela Palmowa AD 2021
Po raz drugi w epidemicznej rzeczywistości rozpoczynamy przeżywanie najważniejszych świąt chrześcijańskich jakimi są święta Zmartwychwstania Pańskiego.
Wieści z Brazylii…
By lepiej przeżyć Wielki Post…
Spotkanie Rady Episkopatu Polski ds. Migracji
W środę 24 marca 2021 r. w trybie on-line pod przewodnictwem bpa Krzysztofa Zadarki odbyło się spotkanie Rady Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek.
Wieści z Antypodów… (i nie tylko…)
Zakonne rekolekcje AD 2021 w prowincji MB Częstochowskiej
Pandemiczne obostrzenia i restrykcje poniekąd każą wykorzystywać cywilizacyjne zdobycze: niewątpliwie do nich należy internet. Właśnie łącza internetowe pozwoliły wszystkim Współbraciom z prowincji pw. Matki Bożej Częstochowskiej w drugim tygodniu Wielkiego Postu przeżyć czas rekolekcyjnego skupienia.
Spotkanie ministra Jana Dziedziczaka z przedstawicielami Polonii brazylijskiej
W święto Świętej Rodziny…
Świąteczne zaproszenia do Marianowa
Modlitewne czuwania w naszych wspólnotach
Epidemia COVID-19 nie zwalnia… I mając na uwadze nasze wspólne bezpieczeństwo w tegorocznym czuwaniu na Jasnej Górze wezmą udział ci, którzy odpowiadają za poszczególne punkty modlitwy. Całe czuwanie będzie transmitowane przez internet. Dodatkowo radio Jasna Góra, radio Maryja i TV Trwam przeprowadzą transmisje z Apelu Jasnogórskiego i Mszy Świętej. Poza zaproszeniem do duchowej łączności przez środki społecznej komunikacji wystosowaliśmy zachętę, by w parafiach zorganizować takie modlitewne czuwania za Polonię i jej duszpasterzy.
Po 111 dniach otwarto Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Keysborough (Melbourne)
Dzieje się w kraju i na emigracji…
Pomimo epidemii w naszych ośrodkach duszpasterskich w kraju i na emigracji podejmujemy codzienną posługę, by rozbudzać wiarę ojców, pragnienie słuchania i rozważania Słowa Bożego oraz życia nim na co dzień...
Uroczystość wprowadzenia i poświęcenia figury św. Michała Archanioła w parafii Saint-Denis
Wiosenne impresje
Wirtualne spotkanie chrystusowców w prowincji północnoamerykańskiej
"Ewangelia realizuje się na ulicy"
Niedziela Miłosierdzia Bożego w Sterling Heights
W Niedzielę Bożego Miłosierdzia, 19 kwietnia 2020 r., parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Sterling Heights, MI zorganizowała Godzinę Miłosierdzia na przykościelnym parkingu. W celu zachowania wymogów bezpieczeństwa chroniących przez zakażeniem koronawirusem, wierni znajdowali się w samochodach.
Śluby wieczyste br. Łukasza Tarki SChr
Duszpasterstwo na kontynencie północnoamerykańskim w czasie pandemii
Czas epidemii spowodował wiele zmian w formach duszpasterzowania. Jak już pisaliśmy w naszym kalendarium duszpasterstwo przeniosło się do internetu i dzięki transmisjom on-line wielu naszych parafian ma okazję duchowo łączyć się ze świątyniami, do których na co dzień przybywali na wspólną czy indywidualną modlitwę, na liturgię Mszy Świętej bądź na różnorodne nabożeństwa. Ta ‘nowa’ forma spotykania się duszpasterzy i wiernych, ‘nowa’ forma wspólnotowej modlitwy stała się cenną pomocą w przeżyciu paschalnej tajemnicy – przeżyciu wydarzeń Wielkiego Tygodnia. Jednocześnie wyzwoliła ogromny twórczy potencjał, że można w trochę inny sposób zorganizować obchody tych dni. Wszelkie innowacje przeprowadzane były za zgodą władz diecezjalnych oraz z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i sanitarnych rygorów.
"Procesja na trudny czas" w Chociwlu
‘Nowa formuła’ Wielkiego Postu
Można powiedzieć, iż pandemia koronawirusa COVID-19 zakłóciła zwyczajowe przeżywanie okresu Wielkiego Postu: ograniczenie liczby wiernych na liturgii Mszy Świętej czy sprawowanie jej bez udziału ludu bądź celebrowanie tradycyjnych wielkopostnych nabożeństw w pustych świątyniach nie należy raczej do zwyczajów tego świętego czasu. Na szczęście techniczne wynalazki pozwalają na transmisję modlitwy i włączenie się w nią naszych parafian, by mogli oni dla bezpieczeństwa swojego życia i zdrowia pozostawać w domach. W ten sam sposób wielu w tym roku przeżyje Wielki Tydzień i Święte Triduum Paschalne.
Niedziela Palmowa w Domu Głównym
Niedzielą Palmową, po czterdziestodniowym okresie przygotowania, wchodzimy w doroczną celebrację misterium paschalnego, wchodzimy w Wielki Tydzień. Światowa epidemia koronawirusa spowodowała wiele zmian w tych obchodach: przede wszystkim wiele chrześcijańskich rodzin przeżywa je w swoich domach i łączy się bądź duchowo ze swoimi parafialnymi kościołami, bądź też przez transmisje telewizyjne czy internetowe.