W minioną niedzielę 1. maja br. podczas Mszy Świętej o godz. 12:00pm w Polskim Kościele pw. MB Jasnogórskiej - Sanktuarium św. Jana Pawła II w Los Angeles odbyły się uroczystości koronacji wizerunku NMP Jasnogórskiej. Aktu koronacji oblicza Matki Bożej Królowej Polski i Jej Syna dokonał JE ks. Bp Stanisław Dziuba OSPEE, pasterz diecezji Umzimkulu w Afryce. Było to wydarzenie wieńczące obchody 90. lecia istnienia Polskiego Kościoła w archidiecezji Los Angeles, CA.

Jak podkreśla kustosz sanktuarium papieskiego ks. Rafał Dyguła TChr: Jako Polonia Kalifornijska uczciliśmy w ten sposób Patronkę naszej Polskiej Parafii, dziękując Jej za matczyną opiekę w minionych dzisięcioleciach nad naszą wspólnotą parafialną, z pokorą i ufnością zawierzając Jej, to co przed nami, zwłaszcza tworzącą się na naszych oczach najnowszą historię naszego Sanktuarium. I dodaje: Bardzo ciesze się, że naszym uroczystościom przewodniczył ks. Bp Stanisław Dziuba, wywodzący się z Zakonu Paulinów. To tym bardziej połączyło nas duchowo z Jasną Górą. Tutaj na emigracji z dala od Ojczyzny, z wielką radością oddaliśmy chwałę MB Królowej Polski, z entuzjazmem ponawiając jasnogórskie ślubowania naszego narodu w jubileuszowym roku istnienia naszej Polskiej Parafii, ale przecież także w roku 1050. lecia chrześcijaństwa w Polsce oraz  w Świętym Roku Miłosierdzia.

Towarzystwo Chrystusowe reprezentowali m.in. ks. Prowincjał Paweł Bandurski TChr z Chicago oraz były proboszcz ks. Andrzej Maślejak TChr z Detroit.

Uczestnicy uroczystości radowali się nadesłanym na tę okazję błogosławieństwem papieskim Ojca Świętego Franciszka. Ponadto na zakończenie liturgii odczytana została również treść okolicznościowej korespondencji Szefa Gabinetu Prezydenta RP, Sekretarza Stanu, ministra Adama Kwiatkowskiego do Polonii celebrującej historyczne uroczystości.

Podczas koncelebrowanej Mszy Świętej młodzież polonijna przyjęła sakrament bierzmowania.

Wśród uczestników uroczystości można było dostrzec przedstawicieli innych narodowości. Przybyła także bardzo liczna delegacja Rycerzy Kolumba.

Bezpośrednio po uroczystej Eucharystii w Sali Parafialnej odbył się Bankiet Jubileuszowy. Najbardziej zasłużonym parafionom zostały wręczone medale i odznaczenia Przełożonego Generalnego Towarzystwa Chrystusowego ks. Ryszarda Głowackiego TChr.

ks. Rafał Dyguła SChr


05 maja 2016r. 2 6050 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne