W niedzielę 25. października br. w kościele Matki Bożej Jasnogórskiej w Los Angeles, gdzie od ponad 50 lat posługują Polonii kalifornijskiej księża ze zgromadzenia Towarzystwa Chrystusowego, odbyła się uroczysta Msza święta inaugurująca powstanie Sanktuarium Św. Jana Pawła II. Koncelebrowanej Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Edward Clark. Towarzystwo Chrystusowe reprezentował ks. wiceprowincjał Andrzej Totzke TChr z Chicago.

Bezpośrednio po Mszy Świętej, uczestnicy świętowali to wydarzenie historyczne w ramach dorocznego Polskiego Festiwalu, który w tym roku stał się rzeczywistym Dniem Papieskim.

Przypomnijmy, że kard. Wojtyła przybył do tej świątyni osobiście na obchody złotego jubileuszu parafii w sierpniu 1976r. w drodze z Kongresu Eucharystycznego w Filadelfii, PA. Z kolei po beatyfikacji ta wspólnota parafialna dostąpiła łaski otrzymania jego relikwiarza. Były to wtedy pierwsze relikwie św. Polskiego Papieża na kontynencie amerykańskim.

Okolicznościowe listy do uczestników historycznych wydarzeń w Los Angeles wystosowali m. in. Prymas Polski ks. Abp Wojciech Polak, Prezydent RP Andrzej Duda oraz Sekretarz Stanu, Szef Gabinetu Prezydenta RP minister Adam Kwiatkowski.

ks. Rafał Dyguła SChr

Zdjęcia

 


25 października 2015r. 2 5841 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne