Study Days AD 2023 chrystusowców posługujących w USA i Kanadzie odbyły się w dniach od 6 do 10 lutego 2023 r. w Pompano Beach, FL. Te doroczne dni duszpasterskie są odpowiedzią na potrzebę stałej formacji kapłanów i zakonników, wyrażoną w dokumentach magisterium Kościoła i zakonnych konstytucjach. Do nieustannej, permanentnej formacji wzywają również zmieniające się czasy i warunki naszej posługi, aby ona przynosiła piękne i błogosławione owoce we wspólnotach, do których zostaliśmy posłani.

Specjalnie zaproszonym prelegentem był ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz SChr, który wygłosił serię konferencji zgłębiających współczesne problemy Kościoła: odpowiedź na pandemię koronowirusa, inwazyjność ideologii gender, kryzys wiary Kościoła. Study Days stały się także okazją do poruszenia bieżących spraw Towarzystwa Chrystusowego oraz budowaniem braterskiej wspólnoty. Obok części formacyjnej i modlitewnej spotkanie nad brzegiem słonecznego oceanu dało sposobność do wspólnotowej rekreacji. Na wyrazy uznania zasłużył ks. prob. Hubert Zasada SChr, który ze swoimi parafianami bardzo hojnie ugościł chrystusowców w kampusie parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Pompano Beach, FL.
tekst i fotografie: ks. Tomasz Ludwicki SChr
(za serwisem www prowincji Królowej Polonii Zagranicznej)

*    *    *

Pięciu Współbraci posługujących na australijskiej ziemi wzięło udział w uroczystościach pogrzebowych kard. Georga Pella w Sydney. Ks. Bogusław Burgat SChr, wikariusz generalny zgromadzenia w piątek 10 lutego 2023 r. wziął udział w spotkaniu Zespołu przy Delegacie KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Tymczasem po piątkowych 10 lutego 2023 r. puckich uroczystościach rocznicowych zaślubin Polski z morzem, następnego dnia kontynuowano je we Władysławowie, na pamiątkę pierwszego rejsu gen. Józefa Hallera po Bałtyku pod biało-czerwoną banderą.

 


12 lutego 2023r. 230 2258 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne