W oktawie wielkanocnej młodzież z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Melbourne odwiedziła miejsca związane z życiem Polaków w Australii.

Wszystko rozpoczęło się przy zbudowanym przez naszych Rodaków, konsekrowanym piętnaście lat temu, pierwszym w Australii sanktuarium ku czci Bożego Miłosierdzia, a zakończyło pod ikoną Matki Bożej Częstochowskiej (Sydney) ofiarowanej Polakom w Australii przez Prymasa Tysiąclecia. Trasa wyprawy wiodła przez najwyższy szczyt kontynentu, któremu nazwę – Góra Kościuszki, nadał polski odkrywca i geolog Edmund Strzelecki. Projekt współfinansowany przez Konsulat Generalny RP w Sydney, był wyjątkową lekcją losów Polonii Australijskiej, historii a nade wszystko wspaniałą przygodą i pielgrzymką.

W ramach poszukiwań polskich śladów odwiedziliśmy m.in. Centrum Św. Jana Pawła II w Canberze, Australian War Memorial, Ambasadę RP w Canberze, Katedrę św. Krzysztofa w Canberze, Kosciuszko National Park, Mt Kosciuszko, Jindabyne, Blue Mountains, War Memorial Chapel, Our Lady of Częstochowa w Marayong, St Mary’s Cathedral Sydney.

ks. Kamil J. Żyłczyński SChr


12 kwietnia 2021r. 230 3700 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne