W dniach od 26 lutego do 12 marca 2023 r. prowincja pw. Św. Rodziny w Australii i Nowej Zelandii gościła aktorkę Małgorzatę Kożuchowską i producenta filmowego Macieja Sykę. Goście przybyli w ramach promocji oficjalnego filmu beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej pt. „Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie”.

Kiedy Kościół w Polsce radował się beatyfikacją kolejnych Rodaków, Polonia w Australii zmagała się nadal z uciążliwymi ograniczeniami pandemii. Stąd zrodził się w Melbourne pomysł, aby powrócić do tamtych wydarzeń i podjąć refleksją na kanwie produkcji High Hope Films. Pokazy filmu oraz rozmowy z artystami odbyły się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Keysborough, Domu Polski w Albion, Polskim Sanktuarium Maryjnym w Essendon, Ambasadzie RP w Canberze i Konsulacie Generalnym RP w Sydney oraz Kościele MB Częstochowskiej w Marayong.

Spotkania z Polonią i wiernymi polskich duszpasterstw były okazją do poznania nieznanych wątków z życia Prymasa Tysiąclecia, kulis związanych z produkcją wartościowych filmów oraz ubogacających rozmów o wierze i patriotyzmie.
Pani Małgorzata wzięła również udział w spotkaniu w Szkole Polskiej w Endeavour Hills, gdzie wspólnie z uczniami zainicjowała obchody ogłoszonego przez Sejm RP Roku Edmunda Strzeleckiego, polskiego odkrywcy, geologa, badacza Australii oraz w bankiecie z okazji Dnia Kobiet w Domu Polskim w Rowville.

Poza fotografiami dołączamy materiały audio i video związane z promocją filmu:
•    rozmowa z ks. Kamilem Żyłczyńskim SChr Radio SBS;
•    rozmowa z Małgorzatą Kożuchowską Radio SBS;
•    spotkanie w Szkole Polskiej;

tekst i fotografie: ks. Kamil Żyłczyński SChr


13 marca 2023r. 230 1984 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne