„Małżeństwo bierze swój początek w miłości Boga” - to hasło dni skupienia dla małżeństw, które odbyły się w miniony weekend (20-22.10) w stolicy Australii, Canberrze.

Piętnaście małżeństw z polskich ośrodków prowadzonych przez chrystusowców spotkało się w domu prowincjalnym, by przez te dni na nowo odkryć źródło małżeńskiej miłości, świętować radość z daru jakim jest współmałżonek, wspólnie modlić się i wreszcie odnowić przyrzeczenia małżeńskie. Był też czas na świętowanie, jak w Kanie Galilejskiej.

Inicjatorem i organizatorem spotkań był ks. Kamil Żyłczyński SChr wraz z małżeństwami z ośrodków, w których pełni duszpasterską posługę, s. Monika Bury MChR z Brisbane, dzięki której mogliśmy śpiewać Panu z radością oraz ks. Zbigniew Regucki SChr z Poznania, który prowadził konferencje. Dni skupienia zakończyły się Mszą św. w dzień wspomnienia św. Jana Pawła II, który jest patronem polonijnego ośrodka w Canberrze, którą koncelebrował także ks. Edmund Budziłowicz SChr, dbający z gorliwością o dobry pobyt wszystkich uczestników.

Wdzięczność i radość z tych dni okazywana przez małżonków przekonała wszystkich, że warto w Australii organizować takie spotkania i już dziś zaczynamy myśleć o przeszłorocznych dniach skupienia „w Kanie Galilejskiej”.


22 października 2017r. 341 4114 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne