W nadawanym cyklicznie w środowe wieczory w TVP Polonia „Magazynie z Wysp” znalazł się reportaż o polonijnej parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Manchester.

Posługujący w niej ks. Karol M. Rogasik SChr opowiada o historii tej wspólnoty polonijnej, którą tworzyli kombatanci z wielu polskich oddziałów wojskowych walczących na frontach II wojny światowej. W kościele oraz przylegającej doń sali parafialnej można podziwiać pamiątki po tych formacjach, świadczących o dziedzictwie i żywotności tamtejszej Polonii.

Zapraszamy zatem do obejrzenia tego reportażu, który został wyemitowany w 152 odcinku programu w środę 18 sierpnia 2021 r. i znajduje na jego końcu.

Dodajmy, że w tym roku to nie pierwszy raz, gdy kamera „Magazynu z Wysp” zawitała do Manchester: wcześniej byli z okazji świąt wielkanocnych oraz w czerwcu przedstawiając bogactwo bieżących propozycji duszpasterskich.

(dołączone fotografie są screenami z 152 odcinka programu)

Nie mogło zabraknąć naszych Współbraci i parafian z Manchester na uroczystości poświęcenia i odsłonięcia odnowionej tablicy dedykowanej Polskim Spadochroniarzom 1. Dywizji gen. Sosabowskiego i Cichociemnym, które odbyło się w ostatnią niedzielę 15 sierpnia 2021 r., wszak uroczystość Wniebowzięcia NMP to takze Święto Polskiego Żołnierza. Po tej ceremonii w kościele została odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny.

*    *    *

Tymczasem z internetowego serwisu naszej prowincji z Antypodów dowiadujemy się o uroczystych obchodach święta Matki Bożej Zielnej oraz 80-lecia męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbego.


19 sierpnia 2021r. 230 4107 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne