Wszyscy święci balują w niebie… – śpiewa w jednym z hitem Krzysztof Cugowski i „Budka Suflera” a my możemy dodać: a wszyscy najmłodsi wierni przebrani za świętych tańcują na ziemi… Barwne bowiem korowody świętych czy bale wszystkich świętych na dobre wpisały się w krajobraz ostatnich dni października w naszych parafiach, zarówno w kraju, jak i zagranicą.

Z sanktuarium NSPJ w Szczecinie dotarła do nas relacja, którą przedstawiamy: „Jest już tradycją, że w ostatnich dniach października zapraszamy naszych najmłodszych Parafian na Bal Świętych. Podobnie było i w tym roku. Wieczorem, 30 października, spotkaliśmy się z Archaniołem Gabrielem (w tej roli wystąpił ks. Dariusz Pazdan SChr) na ostatnim nabożeństwie różańcowym, po czym wyruszyliśmy, w towarzystwie dzieci, rodziców i wolontariuszek z Technikum Ekonomicznego, do Szkoły Podstawowej nr 5. Droga minęła radośnie, na śpiewie i  w podskokach. Na sali gimnastycznej czekały na nas dwie święte: Cecylia i Faustyna (katechetki: p. Ewa i Renata), które – razem ze wspomnianym Gabrielem – poprowadziły zabawę. Zabrały dzieci na wędrówkę do państw i miast, w których żyli wielcy święci. Ta wędrówka związana była z pytaniami konkursowymi, ale i rozpoczynała piosenkę, w której odśpiewanie i zatańczenie należało się maksymalnie zaangażować. Oczywiście nie zabrakło słodyczy i smsa od Jezusa. Nieocenioną pomoc dla organizatorów balu stanowiły wolontariuszki ze szkół średnich, które – jeszcze kilka lat temu – same były uczestniczkami zabawy. Zaangażowanie w wolontariat jest kontynuacją formacji w dziecięcym ognisku misyjnym i scholi, nieustannym aktywnym uczestnictwem młodych w życiu parafii”.

s. Zofia Dyczko MChR

Ponadto parafialne serwisy internetowe czy profile w mediach społecznościowych przedstawiają sprawozdania z tych wydarzeń. My natomiast pragniemy zrobić krótki przegląd tych relacji: Argenteuil, Chociwel, Dobrzany, Płoty (tu udało się też odnaleźć sprawozdanie w serwisie www Sióstr Misjonarek), Stargard. ‘Podrzucamy’ jeszcze fotogalerie z innych form uczczenia uroczystości Wszystkich Świętych ze Stargardu (Noc Świętych) i ze Szczecina (Mistyczna Procesja ze Świętymi).


01 listopada 2019r. 230 6196 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne