„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” – pisał kanclerz Jan Zamoyski. Jesteśmy świadomi wagi tych słów, więc jako polonijni duszpasterze staramy się przekazać kolejnym pokoleniom to, co najważniejsze i najwartościowsze; to, na czym warto budować własne życie…

Te starania to katechezy dla najmłodszych naszych parafian w ramach Akademii Młodego Polaka, Katechezy Dobrego Pasterza, Grupy Misyjno-Biblijnej «Ziarenko», «Kredkami do Nieba», projektów podejmowanych z pełnym zaangażowaniem przez posługujące w naszych wspólnotach na Pomorzu Zachodnim siostry misjonarki. To spotkania formacyjne dla ministrantów i lektorów oraz dla młodzieży, szczególnie tej przygotowującej się do bierzmowania – spotkania w parafii i na wyjazdach.

Nie można nie wspomnieć o inicjatywie, która od piętnastu lat wydaje piękne i błogosławione owoce czyli o weekendowych spotkaniach SFM «Emaus» w Haus Concordia w Herdorf. Ostatnie odbyło się w pierwszy weekend listopada 2023 r.

W to formowanie wpisuje się też comiesięczne pielgrzymowanie z pyrzyckiego kościoła pw. Wniebowzięcia NMP do baptysterium, gdzie w 1124 r. miał dokonać się chrzest Pyrzyczan połączone z modlitwą mężczyzn i młodzieńców z Pyrzyc w ramach «MĘSKIEGO RÓŻAŃCA» stanowi przygotowanie do obchodów 900-lecia misji św. Ottona z Bambergu związanej z ewangelizacją Pomorzan.

*    *    *

W naszej parafii na Białorusi również wiele się dzieje… oczywiście wszystkie wydarzenia opisane są na jej profilu społecznościowym i stronie www. W ostatniej dekadzie października 2023 r. obowiązki proboszcza parafii podjął ks. Andrzej Łysy SChr.

 


10 listopada 2023r. 230 3207 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne