Rokrocznie wiosenne miesiące w polskich parafiach są okresem udzielania sakramentu bierzmowania i przystępowania do pierwszej Komunii Świętej (szczególnym ich czasem jest miesiąc maj). Nie inaczej dzieje się w ośrodkach polonijnych.

W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 19 maja 2024 r. w parafii świętego Józefa Robotnika w Norwood odbyła się kameralna, lecz bardzo piękna uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania. Wieloletni przyjaciel naszej wspólnoty, sercanin, bp Adam Musiałek SCJ, ordynariusz diecezji De Aar udzielił tego sakramentu trojgu kandydatom

tekst i zdjęcia: ks. Radosław Szymoniak SChr

*    *    *

Wcześniej wspominaliśmy o bierzmowaniu w brazylijskim Quedas do Iguaçu, PR, które miało miejsce już w oktawie uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, a liczniej przystępowała do bierzmowania młoda Polonia z Niemiec i Francji… Młodzież polonijna z podparyskich wspólnot w Aulnay sous Bois i Argenteuil darami Ducha Świętego została umocniona w Niedzielę Dobrego Pasterza przez posługę bpa Arkadiusza Okroja, biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej (tyt. Cufruta). Bp Henryk Tomasik, radomski biskup-senior, nazajutrz po polonijnej pielgrzymce do Kevelaer, udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z Kleve, Emmerich am Rhein i Kevelaer. W Duisburgu zaś szafarzem tego sakramentu w niedzielę 12 maja 2024 r. był ks. Krzysztof Olejnik SChr, przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego. W polonijnej parafii w Scarborough bierzmowanie odbyło się w czwartek 23 maja 2024 r., w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 


19 maja 230 1208 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne