Spotkanie bratersko-modlitewne nazywane „Dniem Skupienia” odbyło się 4 czerwca 2024 r. w parafii pw. św. Władysława w Chicago.

Gośćmi specjalnymi spotkania byli: odbywający wizytację prowincji północnoamerykańskiej ks. Krzysztof Olejnik SChr przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, ks. Jan Hadalski SChr, rektor naszego Wyższego Seminarium Duchownego oraz neoprezbiter, ks. Mateusz Pajor SChr, który przed dwoma tygodniami przyjął święcenia kapłańskie.

Ten wspólnotowy zjazd zainicjowała kawa, po której udaliśmy się do konwentu, gdzie ks. Paweł Komperda z Archidiecezji Chicago wygłosił konferencję na temat zaszczytu uczestniczenia w chrystusowym kapłaństwie oraz naszej praktycznej odpowiedzi na dar święceń. Potem przybyli Współbracia przeszli do kościoła, w którym odbywa się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Wraz z parafianami trwali w skupieniu i adoracyjnej modlitwie uwielbienia, a wielu skorzystało z sakramentu pokuty i pojednania. Kulminacyjnym momentem była konwentualna Msza Święta, której przewodniczył ks. Generał. Od stołu Eucharystii przeszliśmy do stołu braterskiej agapy, która odbyła się na łączce obok kościoła. Za psalmistą śmiało możemy powtórzyć, że jest dobrze i miło, gdy bracia są razem (por. Ps 133, 1).
tekst i fotografie: ks. Tomasz Ludwicki SChr

*    *    *

Jak co roku w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w naszych wspólnotach w kraju i zagranicą odbyły się procesje eucharystyczne: wierni tradycjom przodków pragniemy publicznie wyznać wiarę, że Pan Jezus jest prawdziwie, rzeczywiście i substancjalnie obecny w Najświętszej Eucharystii. W parafialnych serwisach www i kanałach Facebookowych można znaleźć liczne fotogalerie. Internetowa strona prowincji Świętej Rodziny przedstawia celebrację tej uroczystości w sanktuarium w Marayong na przedmieściach Sydney, a na profilu społecznościowym chicagowskiego Trójcowa znajdziemy jej obchody pod przewodnictwem naszego przełożonego generalnego ks. Krzysztofa Olejnika SChr, który rozpoczął wizytację w prowincji Królowej Polonii Zagranicznej. W podchicagowskim Lombard Boże Ciało urządzono dwukrotnie: najpierw, według kalendarza liturgicznego obowiązującego w Polsce czyli w czwartek po Niedzieli Trójcy Świętej, wraz z procesją oraz kilka dni później, w kolejną niedzielę, zgodnie z zapisami kalendarza amerykańskiego, wraz z prymicjami wyświęconego w maju naszego Współbrata – ks. Mateusza Pajora SChr.

 


05 czerwca 230 685 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne