Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu. 5 stycznia dzieci z Carlisle wraz z rodzicami przyjechały do Lancaster, by podzielić się radością Bożego Narodzenia i jak co roku wystawiły bożonarodzeniowe jasełka oraz przygotowały koncert kolęd. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, ukazali sceny z narodzin Chrystusa. Młodzi aktorzy wcielili się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, czy podążających do szopy Mędrców. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością. Do wspólnego kolędowania włączyli się parafianie oraz gość specjalny, którym był biskup Diecezji Lancaster Paul Swarbrick.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a swym występem podbiły serca publiczności. Dowodem na to były gromkie brawa na zakończenie części artystycznej.

Po spektaklu i wspólnym kolędowaniu biskup Paul Swarbrick na prośbę proboszcza PMK w Lancaster ks. Romana Kossakowskiego SChr dokonał pobłogosławienia nowo zakupionej ikony Matki Bożej Częstochowskiej. Na zakończenie wydarzenia podziękował zebranym za zaproszenie, możliwość doświadczenia polskiego przeżywania świąt, złożył noworoczne życzenia i udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

ks. Roman Kossakowski SChr


07 stycznia 2019r. 341 6212 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne