W dniach 10-12 grudnia 2021 r. odbyło się kolejne spotkanie młodzieży w Ośrodku «Haus-Concordia» w Niemczech.

Od wielu lat spotkania te organizuje i koordynuje ks. Bogdan Renusz SChr – wieloletni duszpasterz Polaków w Niemczech, obecnie prowincjał prowincji pw. św. Józefa obejmującej między innymi Niemcy, wspomagany przez Współbraci – polonijnych duszpasterzy z tego kraju.

Grudniowe spotkanie młodych Polaków z polonijnych parafii prowadzonych przez chrystusowców odbywało się pod hasłem „Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany” (Iz 9,5), wyjętym z pierwszego czytania w czasie Mszy Świętej w noc Bożego Narodzenia tzw. Pasterki. Jednocześnie dla przybyłych było to spotkanie o bardzo świątecznym charakterze, podczas którego młodzież składała sobie wzajemnie życzenia, a także mogła zasmakować w pięknych polskich tradycjach związanych ze Świętami Narodzenia Pańskiego, by je móc wciąż podtrzymywać.

Na spotkanie przybył również piszący to sprawozdanie ks. Mateusz Socha SChr, duszpasterz-referent powołaniowy w Towarzystwie Chrystusowym, który głosił konferencje. Cały weekend upłynął na modlitwie, zwłaszcza tej adoracyjnej, a także na budowaniu wzajemnych więzi oraz wspólnoty. Kulminacją każdego dnia była celebrowana Eucharystia, która stała się okazją doświadczania bliskości przychodzącego Boga.

ks. Mateusz Socha SChr
fotografie: Thomas Wagner


12 grudnia 2021r. 230 5314 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne