Kronika prowincji pw. Świętej Rodziny obejmująca Australię i Nową Zelandię przekazuje kilka bardzo ważnych informacji.

Z początkiem 2024 r. posługę rozpoczął nowy zarząd prowincji: przełożonym prowincjalnym został ustanowiony ks. Grzegorz Gaweł SChr, a radnymi – ks. Artur Botur SChr i ks. Przemysław S. Karasiuk SChr. Współbracia – członkowie nowego zarządu prowincjalnego w trzeciej dekadzie stycznia 2024 r. udali się z pielgrzymką do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Keysborough, aby wraz z miejscowymi duszpasterzami, w większości członkami poprzedniego zarządu, zawierzać Miłosiernemu Panu i Zbawcy swoje nowe obowiązki.

*    *    *

Materiały do zakonnej kroniki regularnie były przesyłane ze wspólnoty z Bowen Hills, w której przez kilka ostatnich lat duszpasterzował nowo ustanowiony prowincjał. Oto kilka migawek z okresu Świąt Bożego Narodzenia.

Podjęcie obowiązków przełożonego prowincji przez ks. Grzegorza Gawła SChr wiązało się z pożegnaniem z polskimi i australijskimi parafianami gromadzącymi się na modlitwie w kościele Matki Bożej Zwycięstw (Our Lady of Victories). Od połowy stycznia 2024 r. posługę rozpoczął ks. Jerzy J. Prucnal SChr.

*    *    *

Tymczasem można by rzec, że uroczyste wprowadzenie relikwii Błogosławionego Druha Wicka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Keysborough, które odbyło się w Niedzielę Gaudete, zainicjowały w ramach akcji letniej ZHP w Australii ich peregrynację. Na przełomie 2023 i 2024 r. w sanktuarium podjął duszpasterską posługę nowo przybyły chrystusowiec – ks. Przemysław Syguła SChr, który zastąpił ks. Jerzego Prucnala SChr. A więcej informacji co dzieje się w tej naszej placówce na przedmieściach Melbourne można znaleźć oczywiście na jej internetowej stronie.

 


08 stycznia 230 2297 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne