Uroczystości jubileuszowe ks. Józefa Wojnara SChr odbyły się 22 kwietnia 2018 roku w parafii Niepokalanego Serca Maryi w Quedas do Iguacu, gdzie od wielu lat duszpasterzuje.

Słowa wdzięczności wobec jubilata wyraził Rektor PMK w Brazylii ks. dr Zdzisław Malczewski SChr. Pisał, w odczytanym na uroczystości liście, o wdzięczności, ale także podziwie dla wierności powołania Jubilata; jego systematycznej posługi kapłańskiej od 54 lat na ziemi brazylijskiej; wielu podejmowanych wyzwaniach i inicjatywach zarówno wśród wspólnot polonijnych, jak i Brazylijczyków. Oprócz typowej pracy pastoralnej dostrzeżono również zaangażowanie w działalność społeczną w postaci zabiegania o szkołę rolniczą, budowę szpitala im. Jana Pawła II, czy organizacji rozmaitych kursów, by „otwierać przed wiernymi perspektywę lepszego i godniejszego życia”.

Księdzu Józefowi zależało, aby potomkowie Polaków zachowali swoją tożsamość i kultywowali wartości polskiej kultury, języka i religijności. Dokumentował i starał się motywować do wydawania pozycji książkowych, które przybliżały historię i życie przybyłych przed laty na te ziemie naszych rodaków.

Plurimos annos!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, wywiadu oraz relacji filmowej z uroczystości.


24 kwietnia 2018r. 341 8416 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne