Na zaproszenie Konsula Generalnego RP w Irkucku pana dr. Krzysztofa Świderka oraz Burmistrza Miasta i Gminy Syców pana Sławomira Kapicy, organizatorów XV Ogólnopolskiego Koncertu Charytatywnego Syców 2018 na rzecz pomocy rodakom na Wschodzie, udział w tym wydarzeniu wziął ks. Wiesław Wójcik SChr – Dyrektor Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego (IDE).

Z koncertem kolęd wystąpiły Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze oraz kilka zespołów z Ukrainy oraz Białorusi.

Dochód z tego przedsięwzięcia przeznaczony został na działalność religijną i kulturalną na Wschodzie. Koncert był transmitowany przez TVP Wrocław.

W niedzielę, 28 stycznia, w kościele pw. św. Piotra i Pawła, ks. abp Mieczysław Mokrzycki przewodniczył Eucharystii sprawowanej w intencji Ojczyzny. Wraz z Metropolitą Lwowskim Mszę św. koncelebrowali: ks. bp Leon Dubrawski z Kamieńca Podolskiego, bp Łukasz Buzun z Kalisza i kilku duszpasterzy z Syberii. Liturgia była transmitowana o godzinie 13.00 przez TVP Polonia.

Abp Mokrzycki przekazał parafii relikwie św. Jana Pawła II, ukazując w homilii tego Wielkiego Polaka jako zawsze zatroskanego o swój kraj rodzinny. Na zakończenie celebracji ks. Wójcik odmówił Modlitwę polskiego migranta do św. Jana Pawła II. Udzielił również po uroczystościach wywiadu dla TVP Wrocław o działalności chrystusowców w krajach byłego ZSRR.


29 stycznia 2018r. 341 7744 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne