Od ponad 20 lat w drugą niedzielę Adwentu z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski przeżywamy Dzień Modlitwy i Pomocy na Wschodzie, którego celem jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.

O akcji w niedzielę 29 listopada 2020 r. w południowym programie „Między ziemią a niebem” mówił dyrektor Biura Pomocy Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy KEP, ks. Leszek Kryża SChr.

Nasz Współbrat zachęca do duchowego i materialnego wsparcia naszych braci i sióstr z Kościoła w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej, pośród których jeszcze wielu z nich to nasi Rodacy, którzy przeszli niesamowitą drogę życia i wiele wycierpieli po drodze. Na stronie www Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie znajdujemy informacje o wydarzeniach, które są zaplanowane w związku z XXI Dniem Modlitwy i Pomocy.

W dniach poprzedzających ów XXI Dzień ks. Leszek udzielił wywiadu dla KAI, uczestniczył w programie „Polski Punkt Widzenia” na antenie Radia Maryja i TV Trwam, natomiast w piątek 4 grudnia poprowadził rozważanie apelowe na Jasnej Górze.

Program wskazywał, że transmitowanym tej niedzieli Mszom Świętym, zarówno radiowej z bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie, jak i telewizyjnej z sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników w Warszawie ma przewodniczyć będzie i homilię wygłosi abp Tadeusz Kondrusiewicz, metropolita mińsko-mohylewski. Towarzyszył mu ks. Leszek Kryża SChr, ponadto schola kleryków naszego Wyższego Seminarium Duchownego pod kierunkiem ks. Roberta Nalepki SChr zapewniła oprawę muzyczną Mszy z świętokrzyskiej bazyliki.


29 listopada 2020r. 230 4684 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne