W niedzielę 15 kwietnia 1956 r. ks. Jan Pranke SChr wraz ze swoimi Współbraćmi z roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk pasterza archidiecezji poznańskiej, abpa Walentego Dymka. Dokładnie 65 lat później, w czwartek 15 kwietnia 2021 r., wraz z mieszkańcami domu chrystusowca-seniora w Puszczykowie dziękował Panu Bogu za włączenie w Chrystusowe kapłaństwo i wybranie na służbę Kościołowi a jednocześnie prosił, by Dobry Bóg doprowadził do końca rozpoczęte dzieło i by dodawał sił do mężnego i pokornego głoszenia Ewangelii. Okolicznościowe kazanie w czasie dziękczynnej Mszy Świętej pod jego przewodnictwem wygłosił przełożony generalny ks. Krzysztof Olejnik SChr.

Otaczamy Dostojnego Jubilata, i w tej chwili najstarszego chrystusowca, naszą modlitwą, aby Pan umacniał i błogosławił na drogach kapłańskiego i zakonnego życia…

Niestety panująca epidemia koronawirusa i różne rekstrykcje z tym związane ograniczyły do minimum obchód żelaznej rocznicy święceń kapłańskich naszego Współbrata: dlatego tym bardziej modlitwą w intencji Jubilata oraz nowych powołań do Towarzystwa Chrystusowego okażmy naszą wdzięczność Bogu za dar kapłaństwa ks. Jana oraz życzliwość wobec Współbrata, który długie lata posługiwał wśród francuskiej Polonii.


ponad 2 tygodnie temu, 2021-04-15 230 445 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne