Od ponad 20 lat w święto Ofiarowania Pańskiego obchodzony jest w Kościele Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu w archidiecezji poznańskiej osoby, które postanowiły naśladować Chrystusa czystego, ubogiego i posłusznego i obrały tę szczególną formę życia całkowitego poświęcenia Panu bądź w instytutach życia konsekrowanego, bądź stowarzyszeniach życia apostolskiego, bądź instytutach świeckich, bądź też przeżywając swoją konsekrację jako dziewice czy wdowy konsekrowane zgromadziły się na wspólnej modlitwie, na której obecni byli również chrystusowcy z Poznania, Puszczykowa i Mórkowa.

Nasze wspólne dziękczynienie za powołanie zakonne (i też kapłańskie) oraz prośba o dar wierności złożonym ślubom i charyzmatowi zgromadzenia pozostawionemu przez założyciela zaczęły się XIII Sympozjum Życia Konsekrowanego w wigilię święta Ofiarowania w poznańskim klasztorze karmelitów. Sympozjum wieńczyła wspólnotowa modlitwa – nieszpory pod przewodnictwem bpa Zdzisława Fortuniaka, emerytowanego biskupa pomocniczego archidiecezji (tyt. Tamagristy), w których wzięli udział szczególnie nasi najmłodsi Współbracia – nowicjusze i alumni z moderatorami.

Wieczorem w kaplicy naszego domu głównego w Poznaniu, z racji przypadającego pierwszego czwartku miesiąca, uczestniczyliśmy w nabożeństwie Godziny Świętej, na zakończenie której zabrzmiał uroczyście Hymn Towarzystwa Chrystusowego i nastąpiła całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji świętych powołań do służby Bożej.

Ipsa dies natomiast zgromadziliśmy się na Mszy Świętej pod przewodnictwem pasterza archidiecezji, arcybiskupa-metropolity poznańskiego i przewodniczącego KEP Stanisława Gądeckiego, który też wygłosił okolicznościową homilię. Po homilii odbyło się odnowienie zakonnych ślubowań połączone z gromkim śpiewem Magnificat, Magnificat anima mea, Dominum! Pragniemy bowiem uwielbiać Pana i nieustannie podejmować zobowiązanie do życia według ewangelicznych rad czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

I by dobrze realizować nasze powołanie ośmielamy się prosić Was, drodzy czytelnicy, o modlitewne wsparcie, by Pan wspierał i błogosławił nasze wysiłki i by żaden Polak nie zagubił się na obczyźnie…

Galeria fotografii na stronie www seminarium. Dotarły również relacje z Dnia Życia Konsekrowanego z Francji, konkretnie z Dijon i Saint Denis. Również nasi Współbracia posługujący w dalekim Kazachstanie wzięli udział w organizowanych w dekanacie pietropawłowskim (archidiecezja Najświętszej Maryi Panny w Astanie) obchodach tego dnia.


02 lutego 2018r. 230 9617 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne