W dniach 17-18 listopada 2021 r. odbywał się w Domu Głównym w Poznaniu Zjazd Formacyjny Księży Wikariuszy posługujących na placówkach duszpasterskich w kraju.

Te dwa dni wspólnej modlitwy – wspólnie sprawowanej Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu, a także dyskusji, warsztatów na temat silnych i słabych stron naszego zgromadzenia oraz wyzwań, które współczesny świat stawia przed naszą posługą. Wysłuchali ponadto wykładu na temat profilaktyki uzależnień i zasad pracy nad dobrą kondycją psychiczną. Nie obyło się bez szeregu spotkań kuluarowych, które pozwalają na wymianę duszpasterskich doświadczeń i budują nasze zakonne braterstwo. W drugim dniu spotkania koncelebrowanej Mszy Świętej przewodniczył piszący to sprawozdanie neoprezbiter – ks. Sebastian Stawierej SChr a homilię wygłosił uczestnik zjazdu z najdłuższym kapłańskim stażem – ks. Matei Catargiu SChr.

Formacyjne zjazdy wikarych są spotkaniem cyklicznym i obowiązkowym, chociaż w ostatnim czasie ich regularność zakłóciła pandemia koronawirusa. Albowiem są one okazją do duchowej odnowy i wypoczynku, spojrzenia z dystansu na codzienną formację i duszpasterską aktywność.

Jesteśmy wdzięczni Bogu za każde spotkanie i z ufnością powierzamy nasze życie Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Nieśmiało prosimy o modlitwę i serdecznie pozdrawiamy tych, do których jesteśmy posłani i wśród których pełnimy misję zgromadzenia.

ks. Sebastian Stawierej SChr
fotografie: w kaplicy - kl. Patryk Jaroszek SChr, z części dyskusyjno-warsztatowej - ks. Sebastian Stawierej SChr

 

 


18 listopada 2021r. 230 4395 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne